Obserwuj w Google News

Michal Doleżal wrócił do pracy. Został asystentem trenera rywali Polaków

2 min. czytania
06.05.2022 11:37
Zareaguj Reakcja

Michal Doleżal został asystentem Stefana Horngachera w reprezentacji Niemiec. Czeski szkoleniowiec wraca na to stanowisko po trzyletniej przerwie.

Michal Doleżal wrócił do pracy. Został asystentem Stefana Horngachera
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Michal Doleżal był asystentem  Stefana Horngachera, gdy Niemiec pełnił funkcję głównego trenera reprezentacji Polski. Po zakończeniu sezonu 2018/19 czeski szkoleniowiec objął polską kadrę, a Horngacher zaczął pracę w Niemczech. W marcu tego roku Doleżal ogłosił, że odchodzi z naszej reprezentacji, a po dwóch miesiącach poinformowano, że znów zostanie asystentem niemieckiego trenera.

- Michal jest niezwykle kompetentnym i doświadczonym trenerem, który również pasuje do naszego zespołu jako osoba. Z niecierpliwością czekamy na naszą przyszłą współpracę – powiedział Horngacher, cytowany przez niemiecki związek narciarski.

Redakcja poleca

Michal Doleżal stwierdził za to, że nie może doczekać się pracy z niemieckimi skoczkami. - Ci zawodnicy od lat należą do absolutnie najlepszych na świecie, odnosili wielkie sukcesy. Z moim doświadczeniem i know-how chciałbym przyczynić się do kontynuacji tej historii – zapowiedział były szkoleniowiec polskiej kadry.

Sukcesy Doleżala z reprezentacją Polski

Pod wodzą Doleżala Dawid Kubacki wygrał Turnieju Czterech Skoczni 2019/20, zdobył brązowy medal olimpijski w Pekinie (2022), Kamil Stoch wygrał cykl Raw Air 2020 i Turniej Czterech Skoczni 2020/21 oraz zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2020/21, Piotr Żyła z kolei zajął trzecie miejsce w Pucharze Świata w lotach narciarskich 2019/20 oraz wywalczył złoty medal mistrzostw świata 2021 w Oberstdorfie.

Czeski szkoleniowiec doprowadził też kadrę do sukcesów w drużynie: w Oberstdorfie reprezentacja Polski w składzie Żyła, Andrzej Stękała, Stoch i Kubacki zdobyła brązowy medal w konkursie drużynowym, a wcześniej, w grudniu 2020 biało-czerwoni zdobyli brązowy medal w konkursie drużynowym mistrzostw świata w lotach w Planicy.

RadioZET.pl