Zamknij

Michal Doleżal odchodzi z reprezentacji Polski. "Nie chciałem czekać na decyzję związku"

Maciej Walasek
25.03.2022 16:24

Michal Doleżal rozstaje się z polską kadrą skoczków narciarskich. Czeski szkoleniowiec o swojej decyzji poinformował na antenie Eurosportu. - Postanowiłem nie czekać dłużej na decyzje związku, ogłaszam, że odchodzę z funkcji trenera reprezentacji - powiedział przed kamerami.

Michal Doleżal
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Michal Doleżal żegna się z reprezentacją Polski skoczków. Czeski trener poinformował o swojej decyzji tuż po zakończeniu piątkowego konkursu w Planicy.

- Postanowiłem nie czekać dłużej na decyzję związku, ogłaszam, że odchodzę z funkcji trenera reprezentacji. Dziękuje sztabowi i zawodnikom, którzy zawsze byli ze mną. To był wspaniały czas, to była dla mnie druga rodzina - przekazał w rozmowie z Eurosportem.

Michal Doleżal odchodzi z polskiej kadry skoczków

Po zakończeniu kariery skoczka Michal Doleżal zajął się szkoleniem zawodników. Z początku pracował jako trener kadry B Czech. W 2016 roku przeniósł się do polskiego zespołu, w którym został asystentem Stefana Horngachera.

Po odejściu Austriaka w marcu 2019 roku Doleżal został głównym szkoleniowcem biało-czerwonych. Dzięki niemu Polacy świętowali wiele sukcesów. Wśród nich fani skoków mogli oglądać triumfy Dawida Kubackiego i Kamila Stocha w Turnieju Czterech Skoczni. Z kolei Piotr Żyła został mistrzem świata na normalnym obiekcie w Oberstdorfie.

RadioZET.pl