,

Zaskakujący lider Polaków po dwóch seriach MŚ w lotach. Lindvik na prowadzeniu

11.03.2022 18:20

Norweg Marius Lindvik prowadzi po dwóch z czterech serii w konkursie indywidualnym mistrzostw świata w lotach w Vikersund 2022. Drugie miejsce zajmuje Austriak Stefan Kraft, zaś trzecie Słoweniec Domen Prevc. Najlepszym z Polaków, dość zaskakująco, okazał się 12. Jakub Wolny. Sprawdź WYNIKI piątkowych skoków w MŚ w lotach w Vikersund 2022!

Jakub Wolny
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Jakub Wolny jest dwunasty na półmetku mistrzostw świata w lotach narciarskich na mamucim obiekcie w norweskim Vikersund. Prowadzi Norweg Marius Lindvik. W sobotę odbędą się trzecia i czwarta seria.

Drugi jest Austriak Stefan Kraft ze stratą 6,5 pkt do lidera, a trzeci Słoweniec Domen Prevc - strata 19,9 pkt. Wolny jest 12. i traci do lidera 63,5 pkt., 19. Piotr Żyła - 83,1 pkt, 21. Kamil Stoch - 91,5 pkt, a 29. Paweł Wąsek - 128,1 pkt.

Zaskakujący lider Polaków po dwóch seriach MŚ w lotach w Vikersund

Na 10. pozycji jest sklasyfikowany lider Pucharu Świata Japończyk Ryoyu Kobayashi ze stratą 54,7 pkt. Tytułu wywalczonego dwa lata temu broni Niemiec Karl Geiger. Jest 13. ze stratą ponad 67 pkt.

Biało-czerwoni muszą sobie radzić w Norwegii bez trenera Michala Dolezala. Czeski szkoleniowiec miał bowiem pozytywny wynik testu na obecność wirusa COVID-19.

W piątek rozegrano dwie serie. Także dwie odbędą się w sobotę. W niedzielę rozegrany zostanie konkurs drużynowy.

TAK RELACJONOWALIŚMY DWIE Z CZTERECH SERII KONKURSU INDYWIDUALNEGO W MŚ W LOTACH W VIKERSUND 2022:

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się