Piotr Żyła mistrzem świata na normalnej skoczni! Polak nie miał sobie równych

27.02.2021 18:15

MŚ w Oberstdorfie na normalnej skoczni WYNIKI: Piotr Żyła mistrzem świata na normalnej skoczni w Oberstdorfie. Drugie miejsce zajął Niemiec Karl Geiger, a trzecie Słoweniec Anze Lanisek. Sprawdź WYNIKI konkursu indywidualnego na normalnej skoczni w MŚ w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie!

MŚ w Oberstdorfie na żywo
  • Piotr Żyła zajął pierwsze miejsce i zdobył złoty medal w konkursie indywidualnym na normalnej skoczni w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie
  • Na drugim miejscu uplasował się Niemiec Karl Geiger, zaś na trzecim Słoweniec Anze Lanisek
  • Bardzo wysoko, bo na piątym miejscu, zakończył również Dawid Kubacki

Piotr Żyła zdobył złoty medal mistrzostw świata na normalnej skoczni w Oberstdorfie. Drugie miejsce zajął Niemiec Karl Geiger, a trzecie Słoweniec Anze Lanisek. Piąty był broniący tytułu Dawid Kubacki.

Żyła prowadził już po pierwszej serii. W drugiej nie zmarnował szansy i wyprzedził Geigera o 3,6 pkt. Lanisek stracił do zwycięzcy 7,3 pkt.

MŚ w Oberstdorfie na normalnej skoczni: Piotr Żyła mistrzem świata!

Czwarty był lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Norweg Halvor Egner Granerud.

Kamil Stoch zajął 22. miejsce, Andrzej Stękała 30., a Klemens Murańka odpadł po pierwszej serii i został sklasyfikowany na 36. pozycji.

TAK RELACJONOWALIŚMY KONKURS INDYWIDUALNY NA NORMALNEJ SKOCZNI W MISTRZOSTWACH ŚWIATA W NARCIARSTWIE KLASYCZNYM W OBERSTDORFIE: