Zamknij

MŚ w Oberstdorfie: Znamy skład Polaków na konkurs drużyn mieszanych. Jest Żyła

27.02.2021 21:10

Michal Dolezal i Łukasz Kruczek ogłosili skład reprezentacji Polski na niedzielny konkurs drużyn mieszanych na skoczni normalnej w ramach mistrzostw świata w Oberstdorfie. Drużynę biało-czerwonych reprezentować będą sobotni zwycięzca konkursu indywidualnego, Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki, Anna Twardosz i Kamila Karpiel.

Piotr Żyła
fot. PAP
  • Michal Dolezal powołał Piotra Żyłę i Dawida Kubackiego na niedzielny konkurs drużyn mieszanych w mistrzostwach świata w Oberstdorfie
  • Czeski szkoleniowiec postawił na zawodników będących w najlepszej formie, a więc był zmuszony pominąć Kamila Stocha
  • Łukasz Kruczek wytypował z kolei tę samą dwójkę co w zawodach w Rasnovie - Kamilę Karpiel i Annę Twardosz

Piotr Żyła zwyciężył w sobotnim konkursie indywidualnym na skoczni normalnej w mistrzostwach świata w Oberstdorfie i mimo zapowiedzi hucznego świętowania, będzie musiał wstrzymać się z tym przynajmniej do jutrzejszego wieczora.

Michal Dolezal powołał bowiem świeżo upieczonego mistrza świata wraz z Dawidem Kubackim na niedzielny konkurs drużyn mieszanych. Łukasz Kruczek postawił z kolei na Kamilę Karpiel i Annę Twardosz. Tym razem w mikście nie zobaczymy Kamila Stocha, który oddał w sobotę dwa bardzo przeciętne skoki i ostatecznie zajął odległe, 22. miejsce.

MŚ w Oberstdorfie - konkurs drużyn mieszanych: Znamy SKŁAD Polaków

W ostatnim konkursie mieszanym w ramach Pucharu Świata w Rasnovie Polakom nie poszło najlepiej. Stoch i Kubacki oddali wprawdzie dwa bardzo dobre skoki, ale dużo gorzej poszło wychowankom Kruczka. Ostatecznie biało-czerwoni zajęli wówczas dopiero siódme miejsce.

Czy obecność nowego mistrza świata ze skoczni normalnej wpłynie jakoś na morale odnowionego miksta? Trudno powiedzieć. Niewątpliwie jednak Polakom przyda się Piotr Żyła, znajdujący się w tak znakomitej formie.

RadioZET.pl