,

Łukasz Kruczek następcą Waltera Hofera? Stanowcza odpowiedź trenera

Krzysztof Sobczak
24.01.2019 19:22

Sezon 2019/2020 będzie dla Waltera Hofera ostatnim w roli dyrektora Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na giełdzie osób, które mogłyby go zastąpić, pojawiło się nazwisko byłego szkoleniowca reprezentacji Polski Łukasza Kruczka. Zainteresowany jednak stanowczo zaprzecza.

Łukasz Kruczek wymieniany w gronie potencjalnych następców Waltera Hofera
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Łukasz Kruczek jest obecnie trenerem drużyny narodowej Włoch, ale zdaniem dyrektora TVP Sport Marka Szkolnikowskiego jest on wymieniany jako potencjalny następca Hofera. Co więcej, ma na to "duże szanse".

Były opiekun polskiej kadry dosadnie skomentował te doniesienia. - Ktoś upadł na głowę, za przeproszeniem - napisał w sms-ie do dziennikarza "Przeglądu Sportowego" Michała Chmielewskiego.

To oczywiście nie zamyka sprawy, bo... Kruczek sam może jeszcze o tym nie wiedzieć. Spekulacje mają to do siebie, że toczą się z dala od osób, których dotyczą.

Walter Hofer - ocena działań

Walter Hofer pełni funkcję dyrektora Pucharu Świata od 1992 roku. Ocena jego działań nie jest jednoznaczna - jedni zarzucają mu m.in. niepotrzebne narażanie zdrowia skoczków w trudnych warunkach tylko po to, by za wszelką cenę dokończyć konkurs oraz wprowadzenie nieczytelnych przeliczników za wiatr, inni chwalą za popularyzację skoków narciarskich.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/TVP Sport/Twitter/KS

Logo radiozet Dzieje się