Zamknij

Łukasz Kruczek wróci do Polski? Jest kandydatem na trenera kadry kobiet

Krzysztof Sobczak
14.03.2019 16:21

Po trzech latach pracy w reprezentacji Włoch Łukasz Kruczek może wrócić do Polski. 43-latek jest kandydatem do zastąpienia Marcina Bachledy w roli trenera kadry kobiet w skokach narciarskich. Ostateczna decyzja ma zapaść w kwietniu.

Łukasz Kruczek może zostać trenerem reprezentacji Polski kobiet
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Łukasz Kruczek od 2016 roku prowadzi męską drużynę narodową Włoch, z którą nie odnosił jednak znaczących sukcesów. Największym jego osiągnięciem było poprowadzenie Alexa Insama do wicemistrzostwa świata juniorów w 2017 roku. Misja Polaka w Italii dobiega końca, a jego doświadczenie w pracy szkoleniowej może zaowocować w kadrze pań.

- Po posiedzeniu Zarządu PZN mogę poinformować, że oficjalnie rozważamy zatrudnienie Łukasza Kruczka jako trenera główny kadry kobiet w skokach narciarskich. Nie możemy jeszcze poinformować o ostatecznym rozwiązaniu, bo takie nastąpi na kwietniowym Zarządzie PZN - powiedział sekretarz generalny PZN Jan Winkiel na łamach Onet Sport.

Kruczek trenerem reprezentacji Polski kobiet?

W trakcie mistrzostw świata w Seefeld dyrektorem kadry Adam Małysz przyznał, że dotychczasowy trener Marcin Bachleda może pochwalić się pewnymi osiągnięciami, ale potrzebny jest nowy impuls, który sprawi, że Kamila Karpiel, Kinga Rajda i ich koleżanki będą regularnie punktować w zawodach Pucharu Świata. Na razie ta pierwsza może pochwalić się 2. miejscem w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego.

W MŚ w Seefeld Karpiel zajęła 23. miejsce w rywalizacji indywidualnej, a wraz z Rajdą, Kamilem Stochem i Dawidem Kubacki uplasowała się na 6. miejscu w mikście. Po pierwszej serii biało-czerwoni zajmowali sensacyjne 3. miejsce.

RadioZET.pl/Onet Sport/KS