Letnie GP w Wiśle: Groźny upadek Andersa Fannemela na treningu

Krzysztof Sobczak
18.07.2019 11:55

Anders Fannemel zaliczył groźnie wyglądający upadek na treningu reprezentacji Norwegii w Wiśle. 28-latek przejdzie teraz szczegółowe badania.

Anders Fannemel
fot. Marek Dybas/REPORTER /EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

O zdarzeniu jako pierwszy poinformował Jakub Kot. "Niestety, pech nie opuszcza Norwegów. Przed chwilą Anders Fannemel przeskoczył skocznię w Wiśle, od razu po lądowaniu przewrócił się na bok. Problem z kolanem. Trzymamy kciuki, oby nic poważnego się nie stało! - napisał były skoczek.

Fannemel nie był w stanie o własnych siłach opuścić zeskok. Prosto ze skoczni udał się na szczegółowe badania.

- To był trzeci skok tego dnia. Fannemel wylądował na 140. metrze, ale nie ustał tej próby. Na ten moment nie wiemy, jak poważny jest to uraz - powiedział norweski szkoleniowiec.

Norwegowie trenują w Wiśle

Norwegowie wcześniej niż pozostałe ekipy przybili do Wisły, aby przetestować obiekt w Wiśle i przeprowadzić tu dodatkowe treningi. Miały one być również wewnętrzną walką o miejsce w składzie na niedzielny konkurs indywidualny. Alexander Stoeckl przywiózł do Polski ośmiu zawodników, a będzie mógł wystawić tylko sześciu.

O miejsce, poza Fannemelem, rywalizują: Robert Johansson, Johann Andre Forfang, Halvor Egner Granerud, Daniel-Andre Tande, Robin Pedersen, Marius Lindvik i Thomas Aasen Markeng.

W sobotę w Wiśle, na inauguracje Letniego Grand Prix, odbędzie się konkurs drużynowy.

RadioZET.pl/Twitter/KS