Zamknij

Poważna kontuzja Andersa Fannemela. Jest WIDEO z upadku

Marek Garus
18.07.2019 23:19

Alexander Stoeckl, trener reprezentacji Norwegii przyznał, że "upadek Andersa Fannemela był poważniejszy niż początkowo się wydawało". Potwierdził także, że jego podopieczny mógł zerwać sobie więzadła krzyżowe w kolanie i jeśli będzie potrzeba to "natychmiast poleci do Norwegii na operację". Zobacz WIDEO z upadku.

Anders Fannemel
fot. Twitter

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do upadku Andersa Fannemela doszło podczas czwartkowego treningu w Wiśle. Skoczkowie przygotowywali się wówczas do letniego Grand Prix, które odbędą się na polskiej skoczni już w ten weekend, gdy po oddaniu próbnego skoku Norweg od razu po lądowaniu przewrócił się na bokFannemel nie był w stanie o własnych siłach opuścić zeskoku i prosto ze skoczni udał się na szczegółowe badania.

Upadek Andersa Fannemela. Zobacz WIDEO:

- Upadek Fannemela podczas czwartkowego treningu w Wiśle może mieć poważniejsze skutki niż na to wyglądało - przyznał szkoleniowiec reprezentacji Norwegii, Alexander Stoeckl.

Zobacz także

- Prześwietlenie nie wykazało co prawda złamań, lecz kontuzja wygląda na uszkodzenie więzadeł krzyżowych w lewym kolanie, a nawet ich zerwanie. Na razie ustalamy z lekarzem reprezentacji i specjalistami w Oslo, co robić dalej. Jeżeli będzie potrzebna operacja, Anders natychmiast poleci do Norwegii.

"Upadek Fannemela był bardzo groźny"

- To był trzeci skok na treningu i Anders skoczył aż 140 metrów. Odległość, jak na tę skocznię, sklasyfikowaną jako HS 134, była imponująca, lecz niestety przy lądowaniu rozjechały mu się narty i nie ustał skoku. To był bardzo groźny upadek. Jestem wstrząśnięty - zakończył ze smutkiem Stoeckl.

RadioZET.pl/polsatsport.pl/MG