Zamknij

LGP kobiet we Frensztacie: Kamila Karpiel wraca do kadry. Znamy skład Polek

12.08.2020 14:08

Kamila Karpiel po blisko półtorarocznej przerwie spowodowanej kontuzją wraca do reprezentacji Polski. 18-latka znalazła się w kadrze na pierwsze i jedyne zawody cyklu Letniego Grand Prix kobiet w skokach narciarskich we Frensztacie. Oprócz niej w Czechach wystąpią Nicole Konderla, Kinga Rajda i Joanna Szwab.

Kamila Karpiel wraca do reprezentacji Polski
fot. PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Kamila Karpiel przed kontuzją była liderką reprezentacji Polski. W 2017 roku wygrała Letni Puchar Kontynentalny, a w sezonie 2018/2019 uplasowała się na 2. pozycji zimowej edycji PK i zadebiutowała w Pucharze Świata, zdobywając punkty do klasyfikacji generalnej w Ljubnie i w Lillehammer. Na mistrzostwach świata w Seefeld zajęła 23. miejsce, a wraz z Kingą Rajdą, Kamilem Stochem i Dawidem Kubackim na 6. lokacie zakończyła rywalizację w konkursie drużyn mieszanych.

Niestety młoda skoczkini miała problemy z kolanem, które skutkowały dwoma operacjami. Tę drugą przeszła w lipcu ubiegłego roku i od tamtej pory przechodziła rehabilitację. W sobotę wróci do międzynarodowej rywalizacji na najwyższym szczeblu.

LGP kobiet we Frensztacie. Skład Polek

Oprócz Kamili Karpiel we Frensztacie wystartują Kinga Rajda, Nicole Konderla i Joanna Szwab. W kadrze miała być jeszcze Anna Twardosz, jednak w miniony piątek 19-latka zaliczyła groźnie wyglądający upadek w Szczyrku i musi odpocząć przez co najmniej kilkanaście dni.

Zobacz także

Zawody LGP we Frensztacie będą jedynymi w tegorocznym cyklu. Konkursy w Szczuczyńsku, Czajkowskim oraz Klingenthal zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa. W Czechach obowiązywał będzie reżim sanitarny, a celem jest wywalczenie punktów mających już wpływ na ewentualną kwalifikację do igrzysk olimpijskich w Pekinie.

- Nie wszyscy będą u szczytu formy. Lato przeważnie obfituje w niespodzianki, a w dzisiejszych realiach może być ich jeszcze więcej - ocenił trener reprezentacji Polski kobiet Łukasz Kruczek.

Konkurs LGP we Frensztacie odbędzie się w sobotę 15 sierpnia o godz. 10:30. Na piątek zaplanowano kwalifikacje (17:00).

RadioZET.pl/skijumping.pl