Obserwuj w Google News

Dawid Kubacki najlepszy w kwalfikacjach. Dziewięciu Polaków w konkursie

1 min. czytania
04.11.2022 19:22
Zareaguj Reakcja

Dziewięciu polskich skoczków wystąpi w pierwszym w tym sezonie konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Kwalifikacje wygrał Dawid Kubacki przed Halvorem Egnerem Granerudem i Piotrem Żyłą.

Dawid Kubacki
fot. PAP

Puchar Świata w skokach narciarskich powraca. W Wiśle najlepsi zawodnicy świata zainaugurują 44. edycję PŚ. Jednak to będzie niezwykle nietypowy start imprezy. Wszystko ze względu na bardzo wczesny początek skoków, co wiąże się ze zbliżającymi się mistrzostwami świata w piłce nożnej w Katarze.

W piątkowych kwalifikacjach w Wiśle wzięło udział 13 biało-czerwonych. Poza Kamilem Stochem, Dawidem Kubackim i Piotrem Żyłą w składzie znalazł się: Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula, Kacper Juroszek, Klemens Murańka, Jan Habdas, Maciej Kot, Tomasz Pilch i Andrzej Stękała.

Redakcja poleca

Kwalifikacje w Wiśle: wyniki

Z tej grupy eliminacji nie przeszli Stękała (59.), Kot (54.), Murańska (53.) i Juroszek (52.). Na drugim biegunie znaleźli się Dawid Kubacki, który uzyskał odległość 133 m i wygrał kwalifikacje. Drugi był Granerud, a trzeci Piotr Żyła po lądowaniu na 131. metrze.

Zmagania odbywały się w trudnych warunkach. Wiatr mocno kręcił, jury zdecydowało się obniżyć belkę z 12. na 11., a wraz z upływem czasu wzmagały się opady deszczu. Sobotni konkurs rozpocznie się o godz. 16.

Zapis relacji z kwalifikacji w Wiśle

RadioZET.pl