Obserwuj w Google News

Kwalifikacje w Wiśle 2022: Transmisja TV online. Gdzie obejrzeć skoki?

2 min. czytania
04.11.2022 08:25
Zareaguj Reakcja

Puchar Świata w skokach narciarskich w sezonie 2022/23 rozpoczyna się rekordowo wcześnie, bo w pierwszy weekend listopada. Tak samo, jak w ostatnich latach inauguracja PŚ odbędzie się w Wiśle. Konkursy poprzedzą kwalifikacje, w których nie zabraknie Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, czy Piotra Żyły. Transmisja kwalifikacji skoków w Wiśle.

Kamil Stoch
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Z początku PŚ w skokach narciarskich 2022/23 miał zacząć się w Rosji, ale wycofano się z tego pomysłu po rosyjskiej inwazji na Ukrainę. W związku z tym znów na pierwszym miejscu kalendarza Pucharu Świata w skokach znalazła się Wisła. Tegoroczne zmagania na obiekcie im. Adama Małysza odbędą się w niecodziennych warunkach, ponieważ poza torami lodowymi, skoczkowie będą walczyć niemalże jak w Letnim GP, czyli na igielicie.

PŚ w Wiśle: Kiedy odbędą się konkursy? Sprawdź program zawodów

Warto dodać, że będzie to rekordowo długi sezon Pucharu Świata. Rywalizacja, która rozpocznie się 4 listopada potrwa do 2 kwietnia, czyli skoczkowie będą walczyć przez pół roku w 39 konkursach, gdzie 32 z nich będzie toczyć się indywidualnie, pięć drużynowo, w tym dwa zespołów mieszanych oraz dwie rywalizacje duetów.

Kwalifikacje PŚ w Wiśle: Transmisja TV online

Jednocześnie PŚ w Wiśle będzie debiutem nowego trenera Polaków - Thomasa Thurnbichlera, który zastąpił na tym stanowisku Michala Doleżala. W kwalifikacjach w Wiśle weźmie udział 13 biało-czerwonych. Poza Kamilem Stochem, Piotrem Żyłą i Dawidem Kubackim w składzie znaleźli się jeszcze: Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula, Kacper Juroszek, Klemens Murańka, Jan Habdas, Maciej Kot, Tomasz Pilch i Andrzej Stękała.

Redakcja poleca

Poprzedni sezon PŚ był pierwszym od sezonu 2015/16, w którym Polakom nie udało się odnieść ani jednego zwycięstwa. W klasyfikacji generalnej najwyższe - 14. miejsce zajął Piotr Żyła. Jak będzie tym razem?

Skoki w Wiśle 2022: Gdzie obejrzeć kwalifikacje?

Kwalifikacje w Wiśle zaplanowano w piątek 4 listopada o godzinie 18:15. Transmisja TV zostanie przeprowadzona na antenie TVP1, Eurosport 1 i TVP Sport.

RadioZET.pl