Zamknij

Kwalifikacje w Planicy 26.03. Kiedy i o której godzinie skoki? [DATA, GODZINA]

26.03.2021 12:55

Kwalifikacje w Planicy 26.03 - GODZINA, DATA. Kiedy i o której godzinie odbędą się ostatnie w tym sezonie kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Planicy? Wyniki eliminacji zaliczane będą do klasyfikacji łącznej cyklu Planica 7. GODZINA i DATA kwalifikacji w Planicy 26 marca.

Kwalifikacje w Planicy 26.03
fot. PAP/EPA
  • Kwalifikacje 26.03 rozpoczynają cykl Planica 7
  • O awans do konkursu powalczy 67 skoczków, w tym sześciu Polaków: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Jakub Wolny i Klemens Murańka
  • Sprawdź, kiedy i o której godzinie odbędą się kwalifikacje w Planicy [GODZINA, DATA]

Kwalifikacje w Planicy 26.03: GODZINA, DATA. Piątkowe kwalifikacje w Planicy będą ostatnimi w tym sezonie. W sobotę na Letalnicy odbędzie się konkurs drużynowy, a w niedzielnym finale tego sezonu wystąpi czołowa trzydziestka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Zabraknie jedynie zajmującego 11. pozycję Daniela Andre Tande, który w czwartek w serii próbnej zanotował koszmarny upadek i z przebitym płucem oraz ze złamanym obojczykiem trafił do szpitala w Lublanie.

Eliminacje rozpoczną słoweński cykl Planica 7. Do klasyfikacji łącznej będzie wliczane siedem skoków - właśnie kwalifikacyjny, a także cztery próby w konkursach drużynowych i dwie w "drużynówce". Chcąc walczyć o zwycięstwo i premię w wysokości 20 tysięcy franków szwajcarskich (ok. 84 tys. zł), nie można sobie pozwolić na wpadkę nawet w kwalifikacjach.

Kwalifikacje w Planicy 26.03 - kiedy i o której?

W czwartek na Letalnicy klasą samą dla siebie był Japończyk Ryoyu Kobayashi, który wyprzedził dwóch Niemców - Markusa Eisenbichlera i aktualnego mistrza świata w lotach narciarskich Karla Geigera. Japończyk objął tym samym pozycję lidera w wyścigu po Małą Kryształową Kulę w lotach. Najlepszy z Polaków Piotr Żyła uplasował się na 10. pozycji, a po punkty sięgnęli ponadto Jakub Wolny (14.) i Andrzej Stękała (18.). Dawid Kubacki i Kamil Stoch sensacyjnie zakończyli swój udział w zmaganiach na pierwszej serii - zajęli odpowiednio 31. i 32. miejsce.

W finałowej rundzie zabrakło także zdobywcy Kryształowej Kuli Halvora Egnera Graneruda czy innego z Norwegów Mariusa Lindvika. Ten pierwszy przyznał po zawodach, że nie był w stanie się skoncentrować po tym, co stało się z Danielem Andre Tande w serii próbnej. - Kiedy widzisz, jak Twój najlepszy kolega helikopterem odlatuje do szpitala po makabrycznym wypadku, wszystko inne nie ma dla Ciebie znaczenia - mówił.

W kwalifikacjach wystąpi 67 skoczków, w tym sześciu reprezentantów Polski: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Jakub Wolny i Klemens Murańka, który jako jedyny nie dostał się do czwartkowego, niezaliczanego do klasyfikacji Planica 7, konkursu. Awans wywalczy najlepsza 40.

Kwalifikacje w Planicy 26.03: GODZINA, DATA. Kiedy skoki w piątek 26 marca?

Kwalifikacje w Planicy odbędą się w piątek 26 marca o godz. 13:30. Półtorej godziny później ruszy konkurs. Relacja na żywo z kwalifikacji 26.03 w Planicy na sport.radiozet.pl.

AKTUALIZACJA. Kwalifikacje zostały odwołane.

RadioZET.pl