,

Kubacki i Stękała w czołówce prologu w Klingenthal. Zwyciężył Norweg

05.02.2021 18:20

Kwalifikacje w Klingenthal - WYNIKI: Halvor Egner Granerud, norweski lider Pucharu Świata zwyciężył w piątkowym przedkonkursowym prologu w Klingenthal. Wysokie trzecie miejsce zajął Dawid Kubacki, zaś na siódmym miejscu zakończył Andrzej Stękała.Sprawdź WYNIKI prologu przed konkursami Pucharu Świata w Klingenthal!

Dawid Kubacki
fot. PAP/EPA
  • Halvor Egner Granerud zwyciężył w prologu przed sobotnim konkursem Pucharu Świata w skokach narciarskich w Klingenthal
  • Najlepszy z Polaków Dawid Kubacki zajął bardzo wysokie trzecie miejsce, zaś Andrzej Stękała był siódmy
  • Na drugim miejscu, dość zaskakująco, uplasował się Słoweniec Bor Pavlovcic

Kwalifikacje/prolog w Klingenthal - WYNIKI:

Kwalifikacje w Klingenthal technicznie nie odbyły się, ponieważ do konkursu na niemieckiej skoczni zgłosiło się jedynie 50 zawodników (maksimum, które może brać udział we właściwych zawodach Pucharu Świata). W związku z zaistniałą sytuacją organizatorzy zdecydowali się przeprowadzić tzw. prolog, którego zwycięzca zgarnie nagrodę pieniężną w wysokości trzech tysięcy euro.

W prologu udział wzięło siedmiu reprezentantów Polski: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Andrzej Stękała, Jakub Wolny oraz Tomasz Pilch, który zastąpił w składzie Aleksandra Zniszczoła.

Kwalifikacje w Klingenthal - WYNIKI: Dwóch Polaków w czołówce prologu

Na treningu najlepiej z biało-czerwonych skoczył Piotr Żyła, który był czwarty. Polak uzyskał 132 metry. Najdalej skoczył lider PŚ Norweg Halvor Egner Granerud, drugi był jego rodak Marius Lindvik, zaś trzeci Słoweniec Bor Pavlovcic.

W prologu jako pierwszy z Polaków wystąpił Pilch. 20-letni skoczek z Zakopanego pofrunął na 117. metr i ostatecznie zajął 46. miejsce. Jako drugi skakał Wolny, który poradził sobie znakomicie i uplasował się na 18. pozycji, uzyskując 130 metrów. Niedługo po nim swój występ zaliczył Klemens Murańka (126,5 metra), który zakończył na 30. lokacie.

Skoki czołowej czwórki polskiej kadry fenomenalnym skokiem rozpoczął Andrzej Stękała. Zakopianin uzyskał 135 metrów i został sklasyfikowany na 7. miejscu. Dawid Kubacki również skoczył znakomicie. Nowotarżanin poleciał na 138. metr i zakończył na trzeciej, najwyższej pozycji wśród podopiecznych Michala Dolezala. Piotr Żyła poradził sobie już nieco gorzej, skoczył 127,5 metra i musiał zadowolić się 20. lokatą. Kamil Stoch poszybował tylko półtora metra dalej i ostatecznie zajął 12. miejsce.

Prolog zwyciężył Granerud, uzyskawszy 141 metrów. Na drugim miejscu, dość zaskakująco, został sklasyfikowany Pavlovcic, który skoczył tylko pół metra bliżej od lidera Pucharu Świata. Wicelider klasyfikacji, Niemiec Markus Eisenbichler, był czwarty (136 metrów).

Skoki w Klingenthal NA ŻYWO: Relacja LIVE i WYNIKI ONLINE konkursu PŚ

Sobotni konkurs Pucharu Świata w Klingenthal rozpocznie się wyjątkowo o godzinie 14:30. Niecałe półtorej godziny wcześniej odbędzie się seria próbna. Śledź relację na żywo i wyniki live online ze skoków w Klingenthal na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl