Obserwuj w Google News

Kwalifikacje w Klingenthal 2021: O której godzinie? Kiedy skoki?

2 min. czytania
05.02.2021 15:12
Zareaguj Reakcja

Kwalifikacje w Klingenthal 2021: kiedy skoki? O której skaczą Polacy? Biało-czerwoni zaczynają kolejny period w Pucharze Świata. Sprawdź podstawowe informacje przed konkursami PŚ w Klingenthal 2021. Relacje z kwalifikacji i konkursów na żywo na sport.radiozet.pl.

Piotr Żyła
fot. PAP/EPA

Kwalifikacje w Klingenthal 2021 rozpoczną szósty period w rywalizacji Pucharu Świata. Z początku w tym terminie zawody miały odbyć się w Sapporo, ale z powodu pandemii koronawirusa Japonia wycofała się z organizacji weekendu PŚ. Od początku sezonu Polacy triumfowali w pięciu kwalifikacjach. W Wiśle wygrał Kamil Stoch, w Ruce najlepszy był Dawid Kubacki, w Bischofshofen znów zwyciężył Stoch, w Lahti najlepszą notę otrzymał Piotr Żyła, a w Willingen pierwsze miejsce zajął Andrzej Stękała.

W kwalifikacjach w Klingenthal  wystąpi siedmiu Polaków: Stoch, Kubacki, Żyła, Stękała, Murańka, Wolny i Pilch. Ten ostatni zastąpił w kadrze Aleksandra Zniszczoła.

Skoki w Klingenthal: Kiedy i o której godzinie konkursy? [PROGRAM]

Polscy kibice liczą na kolejne podia biało-czerwonych. W poprzedni weekend Kamil Stoch w sobotnim konkursie zajął trzecie miejsce, a dzień później drugi był Piotr Żyła. W niedzielę skoczek z Zębu był dopiero 27.

Redakcja poleca

Kwalifikacje w Klingenthal 2021: Kiedy? O której skaczą Polacy?

- To był nieudany konkurs. Coś nie grało. Nie mogłem zrobić tego, co zrobiłem wczoraj. To takie balansowanie na granicy tego dobrego i tego złego. Dziś tego dobrego zabrakło - mówił w rozmowie z Eurosportem.

W ten weekend w Klingenthal zaplanowano dwa zawody indywidualne.

Kwalifikacje w Klingenthal 2021 odbędą się w piątek, 5 lutego o godzinie 17:30. Relacja na żywo zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl