Zamknij

Koronawirus w kadrze skoczkiń. Polki nie wystąpią w finale PŚ

18.03.2021 11:36

Reprezentacja Polski skoczkiń narciarskich nie wystąpi w finałowych zawodach Pucharu Świata, w turnieju Blue Bird w Rosji - przekazał trener Łukasz Kruczek. Jedna z zawodniczek otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa, a pozostały muszą poddać się kwarantannie.

Koronawirus w polskiej kadrze skoczkiń
fot. AP/Associated Press/East News
  • Reprezentacja Polski skoczkiń narciarskich nie weźmie udziału w turnieju Blue Bird w Rosji
  • Jedna z zawodniczek kadry jest zakażona koronawirusem
  • Tym samym skoczkinie zakończył już sezon 2020/2021

Koronawirus do tej pory dość łagodnie obchodził się z polskimi kadrami w skokach narciarskich. Przed lutowymi konkursami w Zakopanem pozytywny wynik testu uzyskał Jarosław Krzak. Również przed Turniejem Czterech Skoczni istniała obawa, że zainfekowany został Klemens Murańka. Ostatecznie jednak badanie było wadliwe, "Klimek" był zdrowy, i cała drużyna została dopuszczona do występu w tej imprezie.

Ostatecznie wirus dopadł jednak biało-czerwonych. Przed finałowym turniejem Blue Bird w Rosji zakażona została jedna z zawodniczek.

Koronawirus w kadrze skoczkiń

- Niestety, środowe testy PCR przed wylotem do Rosji wykazały pozytywny przypadek u jednej z zawodniczek. Kadrowiczka przechodzi chorobę bezobjawowo i czuje się dobrze. Pozostałe osoby są zdrowe i negatywne - przekazał trener Łukasz Kruczek na łamach skijumping.pl. -  Pozostałe osoby nie otrzymały zgody na wylot - dodał.

Tym samym polskie skoczkinie zakończyły już sezon PŚ 2020/2021. Nie należał on do najbardziej udanych - punkty zdobyły trzy zawodniczki, ale najlepsza z nich Anna Twardzosz wywalczyła ich zaledwie 8. Po jednym "oczku" zapisały na swoim koncie Kinga Rajda i Kamila Karpiel.

Mini-turniej Blue Bird rozpocznie się w najbliższy weekend a Niżnym Tagile, a zakończy tydzień później w Czajkowskim.

RadioZET.pl/skijumping.pl