,

PŚ w skokach: Zakopane mogło przejąć odwołane konkursy w Titisee-Neustadt

Krzysztof Sobczak
05.12.2018 10:37

Wojciech Gumny z komitetu organizacyjnego Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem ujawnił w rozmowie z WP Sportowymi Faktami, że dyrektor cyklu Walter Hofer chciał przenieść zawody z Titisee-Neustadt na Wielką Krokiew.

Wielka Krokiew
fot. Konrad Paprocki/REPORTER/EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Niestety Polacy - z tych samych powodów, jakie doprowadziły do odwołania zmagań w Niemczech - nie mogli podjąć się tego zadania. - Na tę chwilę skocznia nie jest przygotowana do skoków. Obecnie pada bardzo mocno deszcz. Nie da się zatem przenieść do nas zawodów z Titisee-Neustadt w tym tygodniu. Co prawda ma przyjść ochłodzenie, ale to jest za poważna sprawa, by zawierzyć tylko prognozom - powiedział Gumny.

Zobacz także

Problematyczne byłyby również przepisy, bo w tak krótkim czasie Zakopane nie otrzymałoby zgody na organizację imprezy masowej. W tej sytuacji zmagania mogłoby na żywo obejrzeć maksymalnie 999 kibiców.

PŚ w skokach: Dodatkowy konkurs w Zakopanem?

Nie jest jednak wykluczone, że polscy fani skoków narciarskich będą mogli obejrzeć dodatkowy konkurs w stolicy polskich Tatr w styczniowym terminie. Weekend PŚ w Zakopanem zaplanowano na 19-20 stycznia. Pierwszego dnia ma się odbyć "drużynówka", drugiego zawody indywidualne. W związku z odwołaniem rywalizacji w Titisee-Neustadt, jest możliwość, by 18 stycznia przeprowadzić jeszcze jeden konkurs indywidualny.

- Będę rozmawiał w tej sprawie z Walterem Hoferem. Jeśli będzie wola ze strony FIS-u i my podołamy temu wyzwaniu, to myślę, że możemy osiągnąć porozumienie. Na razie nie było jednak takiej rozmowy. Podejmiemy ją w późniejszym terminie. Na pewno to nie jest łatwe zadanie. Wszystko da się zrobić, ale musimy sprawdzić, jakie będziemy mieli możliwość. Mamy już doświadczenie, bo przecież organizowaliśmy już trzy konkursy z rzędu u nas [w 2011 roku - przyp. red.] - przyznał Gumny.

Zawody PŚ w Titisee-Neustadt zostały odwołane we wtorek z powodu wysokich temperatur, opadów deszczu i niekorzystnych prognoz na najbliższy weekend. Prezentowane zdjęcia skoczni dobitnie pokazywały, z jakimi problemami zmagali się organizatorzy.
RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty/KS

Logo radiozet Dzieje się