Skoki w Vikersund: Kobayashi zwycięzcą Raw Air, Wolny najlepszy z Polaków

Maciej Walasek
17.03.2019 18:39

Domen Prevc wygrał konkurs indywidualny w Vikersund. Drugie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi, który jednocześnie zapewnił sobie wygraną w Raw Air. Na trzecim miejscu uplasował się Stefan Kraft. Z bardzo dobrej strony pokazał się Jakub Wolny, który zajął 4. pozycję, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze.

Jakub Wolny
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku      

Skoki w Vikersund: Jakub Wolny z najlepszym wynikiem w karierze

Konkurs w Vikersund na żywo rozpoczął się fenomenalnie dla Polaków. Po pierwszej serii na trzecim miejscu po genialnym skoku na 230 metrów uplasował się Jakub Wolny. 11. był Kubacki, 12. Żyła, a 16. Kamil Stoch. W serii finałowej świetnie spisali się wszyscy biało-czerwoni. Najpierw Stoch skoczył 225,5 metra, Żyła 232, a Kubacki 225 metrów. Dzięki tym rezultatom, ci dwaj ostatni wskoczyli do pierwszej dziesiątki. Jakub Wolny walczył z całych sił, ale skok na 225,5 metra dał mu 4. miejsce tuż za podium. Jednocześnie Wolny zakończył zawody w Vikersund z najlepszym wynikiem w karierze.

Zacięty bój o zwycięstwo stoczył Ryoyu Kobayashi z Domenem Prevcem. Japończyk uzyskał 239 metrów, a Słoweniec 232,5 metra i ostatecznie wygrał ten drugi o...0,1 punktu.

Raw Air: Ryoyu Kobayashi zwycięzcą

Ryoyu Kobayashi pokonał Stefana Krafta w finałowej serii, przez co w klasyfikacji generalnej w Raw Air wygrał z Austriakiem w norweskim cyklu.

RELACJA NA ŻYWO. Treść odświeża się automatycznie co 60 sekund

RadioZET.pl/MW

Logo radiozet Dzieje się