Co z konkursem TCS w Innsbrucku? Jury podjęło decyzję

04.01.2022 15:00

Wtorkowy konkurs w Innsbrucku w ramach Turnieju Czterech Skoczni został odwołany - potwierdzili organizatorzy. Przyczyną anulowania zawodów jest silny wiatr.

TCS w Innsbrucku odwołane przez wiatr
fot. PAP/EPA

TCS w Innsbrucku został odwołany. Już przed południem dziennikarze będący na miejscu informowali o potężnie szalejącym wietrze w austriackim mieście. Z początku seria próbna, która została zaplanowana o godzinie 12, była dwukrotnie przesuwana. W końcu organizatorzy postanowili rzucić wyzwanie naturze i spróbowali przeprowadzić zmagania, ale po kilku kolejnych minutach odwołali całą serię próbną.

Planowo konkurs w Innsbrucku miał zacząć się o godzinie 13:30. Jury zebrało się kwadrans wcześniej i postanowiło opóźnić start zawodów i przenieść je na 13:50. W następnych naradach sędziowie decydowali się dalej przekładać start konkursu na godziny 14:10 i 14:30. Najpóźniej zmagania miały zacząć się o godzinie 15. O konkursie po zmierzchu nie mogło być mowy z prostego względu, że na skoczni Bergisel nie ma sztucznego oświetlenia.

Mimo wszystko jury podjęło decyzję o próbie przeprowadzenia zawodów TCS o godzinie 15.

Ostatecznie jury zadecydowało o odwołaniu wtorkowego konkursu w Innsbrucku.

Konkurs w Innsbrucku odwołany

Zawody z Innsbrucka rozgrywane w Turnieju Czterech Skoczni zostaną przeprowadzone w ramach rywalizacji w Bischofshofen w środę 5 stycznia. W czwartek 6 stycznia skoczkowie powalczą w czwartej części TCS.

Przypomnijmy, że dzień wcześniej awans do zawodów wywalczyło pięciu Polaków. Jedynym z biało-czerwonych, który odpadł w eliminacjach, był Kamil Stoch. Po kilku godzinach sztab szkoleniowy postanowił wycofać trzykrotnego mistrza olimpijskiego z imprezy.

loader

RadioZET.pl