Zamknij

Kiedy wróci Kamil Stoch? Prawdopodobny termin powrotu skoczka

04.01.2022 13:50

Kamil Stoch został wycofany z Turnieju Czterech Skoczni po kwalifikacjach w Innsbrucku. Skoczek z Zębu ma wrócić do kraju i odpocząć, a następnie spokojnie potrenować. Kiedy Stoch wróci do konkursów Pucharu Świata? Jaki jest prawdopodobny termin powrotu Stocha?

Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

Kamil Stoch mimo kiepskiego startu w Turnieju Czterech Skoczni, gdzie miał problemy z awansem do serii finałowej, postanowił walczyć dalej i pojechał na drugą część imprezy do Austrii. Niestety, na miejscu nie doszło do przełamania, a ze skoku na skok 34-latek prezentował się znacznie gorzej.

Po tym, gdy Stoch nie zakwalifikował się do konkursu w Innsbrucku, sztab szkoleniowy zwołał naradę, aby zadecydować o najbliższej przyszłości trzykrotnego mistrza olimpijskiego. W poniedziałek wieczorem PZN po wspólnych naradach ogłosił, że Kamil Stoch został wycofany z dalszej rywalizacji w TCS.

Jak będzie wyglądać powrót do formy, czy raczej szukanie dobrej dyspozycji? Adam Małysz w rozmowie z PAP przekazał, że w pierwszych dwóch dniach Stoch musi się "zresetować" i odpocząć od skoków i emocji z nimi związanych.

Kiedy Stoch wróci do PŚ?

- Kamil był jedynym zawodnikiem w kadrze, który miał duże szanse na sukces, wziął na swoje barki całą kadrę i tego wszystkiego było dla niego za dużo. A musi skoncentrować się na sobie, żeby on dobrze skakał. Jak odpocznie i zdecyduje, że to jest ten moment, to podejmie treningi - opowiadał Małysz.

Stoch nie wróci na zawody po TCS, które również w weekend 8-9 stycznia zostaną rozegrane w Bischofshofen. Pierwszym możliwym terminem powrotu do rywalizacji są konkursy PŚ w Zakopanem (15-16 stycznia).

loader

RadioZET.pl