Zamknij

Kamila Karpiel zabrała głos po operacji kolana: "Nie poddam się"

Krzysztof Sobczak
08.07.2019 22:41

Kamila Karpiel, liderka polskiej kadry skoczkiń narciarskich, przeszła operację rekonstrukcji więzadła krzyżowego i teraz czeka ją długa rehabilitacja. "Nie zamierzam się poddać!" - napisała utalentowana 17-latka na Instagramie.

Kamila Karpiel przeszła operację kolana
fot. PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

O zabiegu zawodniczki przed kilkoma dniami poinformował Polski Związek Narciarski. "Przed rokiem Karpiel doznała kontuzji kolana i przeszła wówczas operację. Zawodniczka od roku zmagała się jednak z bólem kolana. Zdecydowano się przeprowadzić ponowne kompleksowe badania, które wykazały, że konieczny jest zabieg. Nasza reprezentantka w środę, 3 lipca przeszła operację. Teraz Kamilę Karpiel czeka rehabilitacja" - przekazano.

Kamila Karpiel po operacji: "Nie poddam się"

W poniedziałek Kamila Karpiel zdradziła, że przeszła rekonstrukcję więzadeł krzyżowych, a to wiąże się z kilkumiesięczną przerwą. "Co nas nie zabije, to nas wzmocni. Zaczęłam uprawiać sport dla czystej zabawy, ale z czasem przerodziło się to w pasję. Obecnie traktuję skoki narciarskie jako swój zawód. Nie jest to popularna dyscyplina, ale jest ona stworzona dla mnie. Nietypowy sport dla nietypowej osoby. Podczas kariery wielokrotnie doświadczałam trudności i spotkałam się z kłodami rzucanymi pod nogi. Nigdy jednak nie zwątpiłam, iż dam radę. Dlaczego? Zawsze wierzyłam w lepsze jutro. Codzienny uśmiech pomagał mi przejść przez ponure dni" - napisała.

"Nie zamierzam się poddać! To byłaby najgorsza decyzja. Przede mną długa, żmudna i bolesna droga, ale będę walczyć. Będę działać i uśmiechać się każdego dnia i wierzyć" - dodała.

Kamila Karpiel - wyniki w sezonie 2018/2019

Kamila Karpiel mimo dopiero 17 lat wyrosła na liderkę reprezentacji Polski w skokach narciarskich kobiet, którą od kilku miesięcy prowadzi Łukasz Kruczek. W poprzednim sezonie młoda zawodniczka zajęła 2. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego, zadebiutowała i zdobyła pierwsze punkty w Pucharze Świata, a także zadebiutowała na mistrzostwach świata w Seefeld, indywidualnie zajmując 23. miejsce, a w mikście wraz z Kingą Rajdą, Kamilem Stochem i Dawidem Kubackim 6.

RadioZET.pl/KS