,

Kamil Stoch chciał rzucić skoki! Zaskakujące wyznanie polskiego mistrza

Krzysztof Sobczak
13.04.2018 11:19

W rozmowie z Jackiem Kurowskim w programie "Oko w oko" Kamil Stoch zdradził, że kilka lat temu myślał o przerwaniu kariery skoczka narciarskiego. - Zastanawiałem się, czy nie lepiej to rzucić i zająć się czymś innym - wyznał trzykrotny mistrz olimpijski.

Kamil Stoch odbiera Kryształową Kulę
fot. AP/EAstNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Stoch słynie z ogromnego opanowania, umiejętności "wyłączenia się" oraz koncentracji na poszczególnym zadaniu, w tym przypadku na oddaniu perfekcyjnego skoku. Wszystko to przyszło jednak wraz z doświadczeniem, gdyż wcześniej - jak sam wspomina - było różnie. 30-latek myślał nawet o rezygnacji z uprawiania tego sportu!

Zobacz także

- Bywały okresy w moim życiu, kiedy byłem porywczy, kompletnie w siebie nie wierzyłem. Byłem totalnie niecierpliwy i chciałem od razu wszystko osiągnąć. Nastawiałem się na coś konkretnego i jeśli tego nie osiągnąłem, to miałem dołki. Wydawało mi się, że jestem nic nie wart. Zastanawiałem się, czy nie lepiej to rzucić i zająć się czymś innym - wyznał Kamil Stoch w rozmowie z Jackiem Kurowskim z TVP Sport.

Kamil Stoch - wzloty i upadki

Chwilę zwątpienia przyszły przede wszystkim w sezonie 2015/2016. Stoch był już wtedy dwukrotnym mistrzem olimpijskim, miał też na koncie Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ale wtedy notował regres formy. Na koniec sezonu był dopiero 22., po raz pierwszy od pięciu lat nie zmieścił się w czołowej dziesiątce klasyfikacji łącznej.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

30-latek powrócił na właściwe tory wraz z przyjściem Stefana Horngachera. W pierwszym roku współpracy z Austriakiem Stoch do końca bił się o Kryształową Kulę, a w minionym sezonie był już bezkonkurencyjny.

Kamil Stoch - kolekcjoner sukcesów

Dziś Kamil Stoch jest jednym z najlepszych skoczków narciarskich w historii. W swojej kolekcji ma trzy złote medale olimpijskie, dwie Kryształowe Kule, a także dwa tytuły mistrza świata (indywidualnie i drużynowo). Wygrywał również wszystkie najważniejsze cykle - Raw Air, Planica 7, Willingen 5 oraz Turniej Czterech Skoczni. W niemiecko-austriackich zawodach triumfował dwukrotnie, a w minionym sezonie sięgnął po szlema - jako drugi zawodnik w historii, po Svenie Hannawaldzie, zwyciężył na wszystkich skoczniach.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Podhale powitało Kamila Stocha [ZDJĘCIA]

Pytanie o Stocha w "Milionerach". Gracz wykorzystał na nim dwa koła ratunkowe

RadioZET.pl/TVP Sport/KS