Zamknij

Rekordowy start sezonu PŚ. Tak wcześnie konkursów w Wiśle jeszcze nie było

Maciej Walasek
13.04.2022 20:21

FIS (Międzynarodowa Federacja Narciarska) w czasie środowego psiedzenia podkomisji skoków zaproponowała harmonogram Letniego GP i PŚ w skokach narciarskich na sezon 2022/23. Zimowe zmagania miałyby odbyć się rekordowo wcześnie. Inauguracja w Wiśle ma rozpocząć się w dniach 5-6 listopada.

Kamil Stoch
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

FIS po środowym zebraniu opublikował wstępny kalendarz Letniego GP i Pucharu Świata. Letnie skakanie miałoby rozpocząć się w drugiej połowie lipca (23-24.07) na skoczni w Wiśle. Z kolei finał odbyłby się na początku października (1-2.10) w niemieckim Klingenthal. Jednak wciąż niepewne są dwa weekendy w Kazachstanie. Zawody w Szczuczyńsku i Ałmatach mają zostać potwierdzone do końca kwietnia.

Rekordowo wczesny PŚ. FIS przedstawił kalendarz na sezon 2022/23

Jeśli chodzi o Puchar Świata, to jego inauguracja byłaby rekordowo wczesna. Skoczkowie rozpoczęliby walkę o Kryształową Kulę już w dniach 5-6 listopada i to w dodatku na obiekcie im. Adama Małysza. Poza zmaganiami w Wiśle, zawodnicy jeszcze raz pojawią się w Polsce. W połowie stycznia Kamil Stoch i spółka wystąpią na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, gdzie tradycyjnie powalczą w konkursie indywidualnym i drużynowym.

W sezonie 2022/23 PŚ znalazło się w sumie aż 37 konkursów. 32 lub 33 z nich to rywalizacja indywidualna. Są także trzy konkursy drużynowe i jeden lub dwa miksty. Na potwierdzenie czeka weekend w Iron Mountain. Jak zwykle finał zaplanowano w Planicy w dniach 31 marca - 2 kwietnia.

loader

RadioZET.pl