Zamknij

COVID-19 na MŚ w Oberstdorfie. Jeden test pozytywny, cała kadra wykluczona

28.02.2021 15:27

Reprezentacja Włoch w skokach narciarskich została wykluczona z mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie z powodu zakażenia koronawirusem członka sztabu szkoleniowego i jednej z zawodniczek - Jessici Malsiner. Trudna decyzja włoskiej federacji zapadła w niedzielę wczesnym popołudniem.

Jessica Malsiner
fot. PAP/EPA
  • U skoczkini Jessici Malsiner i jednego z członków sztabu szkoleniowego wykryto w sobotę zakażenie koronawirusem
  • W związku z ryzykiem zarażenia pozostałych uczestników mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie włoska federacja narciarska zdecydowała się wykluczyć całą swoją kadrę z turnieju
  • Do Włoch wróci więc nie tylko reprezentacja kobiet w skokach narciarskich, ale również mężczyzn, w tym m.in. Daniel Moroder czy Alex Insam

Koronawirusa u Włoszki Jessici Malsiner wykryto już w sobotę przed konkursem indywidualnym na skoczni normalnej na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie.

Początkowo doniesiono o dwóch przypadkach COVID-19 wśród skoczkiń reprezentacji Włoch i jednym u zawodniczki Słowenii, jednak później okazało się, że zakażony jest trener Słowenek, członek sztabu szkoleniowego Włoszek i właśnie Malsiner.

Jessica Malsiner zakażona COVID-19. Włochy wykluczone z MŚ w Oberstdorfie

Chociaż federacja tłumaczy decyzję o wykluczeniu reprezentacji Włoch z narciarskiego mundialu względami bezpieczeństwa, postanowienie to spotkało się ze sporym wzburzeniem, przede wszystkim w kadrze Włoszek.

"Naprawdę ciężko jest zakończyć w ten sposób moje pierwsze mistrzostwa świata" - napisała w mediach społecznościowych Malsiner. "Niełatwo jest mi zaakceptować tę decyzję."

Sytuacja dla 18-latki jest o tyle trudna, że chociaż nie miała żadnych objawów, od razu po otrzymaniu wyników poddała się samoizolacji, nie chcąc narażać swoich kolegów i koleżanek z reprezentacji. Niestety, na nic się to zdało.

"Szkoda słów na temat chaosu panującego na tych mistrzostwach.  Nie mogę narzekać na swój wynik z kwalifikacji - nawet się nie spodziewałem, że je przebrnę - ale trudno jest się tym cieszyć, gdy wysyłają cię do domu, pomimo kilku negatywnych testów na obecność COVID-19. To nie jest w porządku" - napisał z kolei reprezentant Włoch skoczków narciarskich, Daniel Moroder, który w sobotnich zawodach indywidualnych zajął ostatnie, 51. miejsce.

Reprezentacja Włoch w skokach narciarskich może nie należała do faworytów do zdobycia medali na MŚ w Oberstdorfie, ale dla wielu z członków młodej kadry była to pierwsza przygoda z tą imprezą w karierze. Teraz raczej nie będą wspominać jej z uśmiechem na ustach...

RadioZET.pl/skijumping.pl