,

Komplet Polaków powalczy w MŚ w lotach, Wolny najwyżej

10.03.2022 16:42

Komplet polskich skoczków awansował do indywidualnych zmagań w MŚ w lotach w Vikersund. Na Vikersundbakken najlepszym wśród biało-czerwonych okazał się Jakub Wolny, który zajął 14. miejsce. W kwalifikacjach zwyciężył Stefan Kraft.

Jakub Wolny
fot. TERJE BENDIKSBY/AFP/East News

Przed kwalifikacjami MŚ w lotach sztab szkoleniowy musiał skreślić dwóch z sześciu biało-czerwonych i tak w eliminacjach nie wystąpił Andrzej Stękała i Dawid Kubacki.

Najwyżej z naszych reprezentantów uplasował się Jakub Wolny, który po skoku na 211,5 metra zajął 14. miejsce. Tuż za nim na 15. lokacie znalazł się Piotr Żyła z taką samą odległością.

Gorzej kwalifikacje w Vikersund poszły Kamilowi Stochowi, który uzyskał tylko 202,5 metra, co dało mu 23. pozycję. Na 30. miejscu zmagania zakończył Paweł Wąsek, który nie doleciał do punktu K, osiągając 197 metrów.

Jakub Wolny najlepszy z Polaków, Kraft wygrał kwalifikacje MŚ w lotach

Czwartkową rywalizację wygrał Stefan Kraft (230 metrów).Tuż za nim znalazł się Michale Hayboeck (233 metry) i Anze Lanisek (221 metrów).

W piątek rozpocznie się walka o MŚ w lotach w Vikersund. Następnego dnia skoczkowie będą kontynuować rywalizację w trzeciej i czwartej serii, a w niedzielę powalczą w drużynach. Relacje z zawodów na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl