Obserwuj w Google News

Halvor Egner Granerud z koronawirusem. Koniec MŚ w Oberstdorfie dla Norwega

2 min. czytania
03.03.2021 09:27
Zareaguj Reakcja

Halvor Egner Granerud zakażony koronawirusem. Zgodnie z tym, co działo się w poprzednich podobnych przypadkach, możemy być pewni, że Norweg nie wystartuje już w MŚ w Oberstdorfie 2021.  - Jestem bardzo smutny, ale czuję się zupełnie dobrze. Mam jedynie łagodne objawy - powiedział Granerud, cytowany w komunikacie prasowym.

Halvor Egner Granerud
fot. GEORG HOCHMUTH/AFP/East News
  • Halvor Egner Granerud jest zakażony koronawirusem
  • O pozytywnym teście Norweg i jego zespół zostali poinformowani w środę rano
  • COVID-19 u Graneruda może oznaczać może tylko jedno - wykluczenie skoczka z mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie

Halvor Egner Granerud jest zakażony koronawirusem. Zespół Norwega został poinformowany o pozytywnym teście w środę rano.

- Jestem bardzo smutny, ale czuję się zupełnie dobrze. Mam jedynie łagodne objawy - powiedział Granerud, cytowany w komunikacie prasowym.

Redakcja poleca

Halvor Egner Granerud zakażony koronawirusem

Na 9:45 została zwołana konferencja prasowa w tej sprawie.

Zakażenia COVID-19 na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie zostały już wcześniej wykryte we włoskich i słoweńskich reprezentacjach skoczków narciarskich.

Zgodnie z protokołem kontroli zakażeń Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), każdy, kto miał kontakt z Granerudem w ciągu ostatnich 72 godzin, musi zostać umieszczony w izolacji do czasu uzyskania negatywnego wyniku testu PCR.

To czy Halvor Egner Granerud zostanie wykluczony z MŚ w Oberstdorfie, nie zostało jeszcze potwierdzone, ale wydaje się być jedynie kwestią formalną. Prawdziwe pytanie brzmi czy z turnieju zostanie wykluczona cała reprezentacja Norwegii? Taka sytuacja miała bowiem miejsce w przypadku Włochów, gdzie zakażeni zostali skoczkini Jessica Malsiner i jeden z członków sztabu szkoleniowego.

WIĘCEJ TUTAJ: Jessica Malsiner zakażona COVID-19. Włochy wykluczone z MŚ w Oberstdorfie

RadioZET.pl/vg.no