Obserwuj w Google News

Halvor Egner Granerud zaatakował Stocha. Norweg wrócił do sytuacji

2 min. czytania
04.02.2021 13:53
Zareaguj Reakcja

Halvor Egner Granerud w wywiadzie dla serwisu skijumping.pl ponownie odniósł się do swojej kuriozalnej wypowiedzi na temat Kamila Stocha. - Moja wypowiedź to wyraz frustracji z powodu słabego wyniku i tego, że miałem zwyczajnie pecha – wytłumaczył lider Pucharu Świata.

Halvor Egner Granerud
fot. INA FASSBENDER/AFP/East News

Halvor Egner Granerud podczas ostatniego Turnieju Czterech Skoczni naraził się polskim kibicom po zawodach w Innsbrucku. Przypomnijmy, że w pierwszej serii skoczek po krótkim skoku na 116,5 metra przestał liczyć się w walce o końcowy triumf, zajmując wtedy 15. miejsce. Po konkursie 24-latek był rozgoryczony i w rozmowie z norweską telewizją TV2 nie szczędził krytyki pod adresem Kamila Stocha.

-  Stoch wcale nie skacze tak cholernie dobrze. To irytujące, że znów wygrał. Polacy kolejny raz mieli szczęście do warunków – powiedział Granerud.

Po miesiącu od tej sytuacji lider Pucharu Świata wrócił do tego zdarzenia. W wywiadzie dla portalu skijumping.pl zawodnik zaznaczył, że jego słowa były wyrazem frustracji.

Redakcja poleca

Halvor Egner Granerud powrócił do swojej wypowiedzi o Kamilu Stochu

- Teraz jest już spokojnie. Jasne, widzę wciąż niektóre nieprzyjemne komentarze, ale to "część gry". Gdy coś osiągniesz, ludzie komentują twoje wyczyny - to pozytywne – zaczął.

Kamil Stoch skomentował słowa Graneruda. Wielka klasa Polaka

- To, co działo się w trakcie Turnieju, nie było dla mnie przyjemne. Moja wypowiedź to wyraz frustracji z powodu słabego wyniku i tego, że miałem zwyczajnie pecha. Konkurs w Innsbrucku to pierwsze zawody, które ukończyłem poza czołową "10". Trudno było mi to zaakceptować – kontynuował.

- Z tego można wyciągnąć wnioski. Mam tylko nadzieję, że nie przestanę okazywać emocji na skoczni, bo to naturalna część tego, jaki jestem.

Halvor Egner Granerud prezentuje w tym sezonie genialną formę. Norweg zwyciężył już w ośmiu konkursach i mając ogromną przewagę w klasyfikacji generalnej, pewnie zmierza po Kryształową Kulę. 24-latek będzie mógł poprawić swój rezultat w najbliższy weekend, gdzie skoczkowie powalczą w PŚ w Klingenthal. Relacje z kwalifikacji i konkursów zostaną przeprowadzone na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl