,

Groźny upadek austriackiego skoczka w Oberstdorfie. Polała się krew

19.03.2022 22:21

Daniel Huber zaliczył groźny upadek w pierwszym konkursie indywidualnym Pucharu Świata w lotach narciarskich 2022 w Oberstdorfie. Przy uderzeniu o zeskok austriacki skoczek rozbił sobie nieco twarz, z której poleciała mu krew. Zobacz WIDEO z upadku Daniela Hubera w Oberstdorfie!

Daniel Huber
fot. AP/Associated Press/East News

W pierwszej serii pierwszego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie Daniel Huber skoczył 207,5 m, co na półmetku zawodów dawało mu 11. miejsce.

Gdy przyszła jednak kolej na Austriaka w drugiej odsłonie, 29-letni skoczek nie poradził sobie już tak dobrze. Huber źle wybił się z progu, miał wyraźne problemy w powietrzu, co przerodziło się w poważnie wyglądający upadek w okolicach 189. metra.

Groźny upadek Daniela Hubera w Oberstdorfie - WIDEO

Zawodnik wpierw uderzył tułowiem o zeskok przy prędkości około 120 km/h, a następnie - już bez nart, które wypięły mu się wskutek upadku - przeturlał się kilkanaście metrów w dół, rozbijając sobie nieco twarz. Austriak wstał co prawda o własnych siłach, ale z jego ust i/lub nosa polała się krew.

Ostatecznie Daniel Huber zakończył konkurs PŚ w lotach w Oberstdorfie na 30. miejscu. Zwyciężył je jego rodak Stefan Kraft, zaś drugie i trzecie miejsce zajęli Słoweńcy - kolejno Ziga Jelar i Timi Zajc. Najlepszy z Polaków okazał się Piotr Żyła, który otarł się o podium, kończąc zmagania na piątej pozycji.

loader

RadioZET.pl