Obserwuj w Google News

Granerud zdominował weekend w Willingen, Piotr Żyła na podium!

1 min. czytania
31.01.2021 18:12
Zareaguj Reakcja

Halvor Egner Granerud wygrał jednoseryjny konkurs Pucharu Świata w Willingen i tym samym zwyciężył w całym cyklu Willingen Six. Drugie miejsce zajął w niedzielę Piotr Żyła, trzeci był Markus Eisenbichler.

Piotr Żyła
fot. PAP/EPA

Niedzielny konkurs w Willingen rozgrywany był w bardzo trudnych warunkach. Z powodu silnego wiatru odwołano kwalifikacje, a podczas pierwszej serii konkursowej wielokrotnie wycofywano zawodników z belki. Ostatecznie tę serię rozgrywano prawie dwie godziny. Jury nie miało innego wyjścia, jak podjąć decyzję o odwołaniu serii finałowej.

I tak zwyciężył prowadzący po pierwszej serii Halvor Egner Granerud, który poszybował na odległość aż 149 metrów. Tym samym przypieczętował swoje zwycięstwo w całym cyklu Willingen Six i zgarnął premię w wysokości 15 tysięcy euro. Drugie miejsce zajął Piotr Żyła, który w swojej próbie uzyskał 137 metrów. Tuz za nim uplasował się Markus Eisenbichler po skoku na 143 metry.

Pecha miał Klemens Murańka, który przez bardzo długi czas prowadził po swoim skoku na 134,5 metra. Ostatecznie nie znalazł się jednak na podium i zajął czwarte miejsce, co i tak jest jego najlepszym wynikiem w karierze. Na 10. miejscu zawody ukończył Dawid Kubacki, 18. miejsce zajął Jakub Wolny, 21. był Andrzej Stękała, 27. Kamil Stoch, a 40. Aleksander Zniszczoł.

W klasyfikacji generalnej cyklu Willingen Six Halvor Egner Granerud wyprzedził Daniela Andre Tande i Markusa Eisenbichlera. Najlepszy z Polaków był Żyła, który ukończył minicykl na 4. pozycji.

TAK RELACJONOWALIŚMY KONKURS W WILLINGEN: