Obserwuj w Google News

FIS wykluczył Rosjan i Białorusinów ze wszystkich startów

2 min. czytania
01.03.2022 13:59
Zareaguj Reakcja

Rosyjscy i białoruscy sportowcy zostali wykluczeni z zawodów FIS - poinformowała Międzynarodowa Federacja Narciarska. "Rada FIS jednogłośnie zdecydowała, zgodnie z zaleceniem MKOl, iż żaden sportowiec z Rosji lub Białorusi nie będzie brał udziału w żadnych zawodach FIS do końca sezonu 2021/22" - podano w oświadczeniu.

Evgeni Klimov
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Wojna w Ukrainie zakłóciła porządek Europy, jaką znaliśmy od czasów zakończenia II wojny światowej. Rosyjska inwazja zbiera swoje żniwo, ale Zachód stara się przerwać agresję, nakładając dotkliwe sankcje. W ślad za UE czy USA poszedł również świat sportu.

FIFA i UEFA wykluczyły rosyjskie drużyny ze wszystkich startów międzynarodowych, a FIVB zabrała Rosji prawo do organizacji siatkarskich MŚ. Mimo to federacje dość długo zwlekały ze swoimi decyzjami. Podobnie rzecz miała się z FIS. Międzynarodową Federację Narciarską wyprzedzili Norwegowie, którzy postanowili, że rosyjscy i białoruscy sportowcy nie wezmą udziału w zawodach PŚ w skokach oraz MŚ w lotach.

We wtorek FIS opublikował komunikat, w którym wykluczył wszystkich zawodników z Rosji i Białorusi ze wszystkich rywalizacji.

Redakcja poleca

FIS wykluczył sportowców z Rosji i Białorusi

"Rada FIS jednogłośnie zdecydowała, zgodnie z zaleceniem MKOl, iż żaden sportowiec z Rosji lub Białorusi nie będzie brał udziału w żadnych zawodach FIS do końca sezonu 2021/22" - napisano w komunikacie.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje, zdjęcia i filmy na żywo

"Aby zapewnić bezpieczeństwo i ochronę wszystkich sportowców biorących udział w zawodach, Rada FIS jednogłośnie zdecydowała, zgodnie z zaleceniem MKOl, iż żaden sportowiec z Rosji lub Białorusi nie będzie brał udziału w żadnych zawodach FIS do końca sezonu 2021/22" – czytamy dalej.

RadioZET.pl