Obserwuj w Google News

Dramatyczny apel polskiej skoczkini. Zdecydowała się na publiczne wyzwanie

Maciej Walasek
2 min. czytania
31.08.2022 17:52
Zareaguj Reakcja

Kamila Karpiel opublikowała w sieci szczery wpis, w którym poinformowała kibiców o swojej trudnej sytuacji finansowej. Skoczkini, prosząc fanów o pomoc ujawniła, że nie jest w stanie trenować, kiedy ma dwie prace. Zawodniczka obawia się, że jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie, będzie musiała zakończyć karierę.

Kamila Karpiel
fot. AP/Associated Press/East News

Kamila Karpiel to 20-letnia reprezentantka Polski w skokach narciarskich. Zawodniczka z AZS Zakopane ma na swoim koncie pojedyncze sukcesy, gdzie w 2017 roku zwyciężyła w Letnim Pucharze Kontynentalnym Kobiet. Z kolei sezon Pucharu Kontynentalnego 2018/19 zakończyła na drugiej pozycji.

Jednak istnieje obawa, że skoczkini nie będzie mogła poszerzyć swoich osiągnięć. Wszystko przez decyzję PZN-u, który latem tego roku ogłosił, że pozbawi finansowania zawodniczek, u których wskaźnik BMI wynosi ponad 21. To fatalna wiadomość m.in. dla Kamili Karpiel, która zdecydowała się opublikować szczery wpis w mediach społecznościowych.

Emocjonalny apel Kamili Karpiel

"Poszukuję wsparcia finansowego na ten sezon, nie jestem w stanie trenować i chodzić do dwóch prac, żeby się utrzymać. Mówią mi: dawaj tyle, ile możesz, ale ja przy takiej ilości pracy po prostu nie daję rady, jestem zmęczona, nie mam czasu na regenerację.(...) Nie łapie się w przepisach na finansowanie z PZN-u z takich samych powodów jak Ania i nie ukrywam tego. Zdaję sobie sprawę, że nigdy nie łapałam się w tabele BMI (nawet w okresie MŚ w Seefeld) wtedy też ważyłam "za dużo". Niskie BMI nie skacze, pomaga, ale to nie jest wszystko..." czytamy na profilu Karpiel, która dodała, że sezon 2022/23 może być dla niej ostatnim w karierze.

Przypomnijmy, że na koniec sezonu 2021/22 Łukasz Kruczek wykluczył z kadry Kamilę Karpiel. Na szczęście 20-latka wciąż może trenować w nowo utworzonych ośrodkach treningowych: beskidzkim i podhalańskim.

RadioZET.pl