Obserwuj w Google News

Daniel Andre Tande powołany do reprezentacji Norwegii. "Wierzymy w niego"

1 min. czytania
10.05.2021 17:01
Zareaguj Reakcja

Daniel Andre Tande wrócił do kadry Norwegii. W poniedziałek kierownictwo tamtejszej reprezentacji podało skład pierwszego zespołu na nadchodzący sezon olimpijski.Jednym z wybranych jest Tande, który dalej przechodzi rehabilitację po groźnym upadku w Planicy w marcu.

Daniel Andre Tande powołany do reprezentacji Norwegii. "Wierzymy w niego"
fot. Pawel Murzyn/East News
  • Daniel Andre Tande i Anders Fannemel wrócili do reprezentacji Norwegii skoczków narciarskich
  • Tande dalej przechodzi rehabilitację po groźnym upadku w Planicy w marcu
  •  Fannemel wraca po kontuzji, które doznał w lipcu 2019 w Wiśle. Od tamtego czasu przeszedł kilka operacji. Teraz już normalnie trenuje

Daniel Andre Tande jest jednym z 12 członków pierwszej reprezentacji Norwegii. Skład tej drużyny został zredukowany o dwóch skoczków, Andersa Hare i Robina Pedersena i jedną skoczkinię Ingebjoerg Saglien Braten. Teraz w norwerskiej kadrze A jest siedmiu mężczyzn i pięć kobiet.

- Daniel jest w bardzo dobrym humorze i pełen motywacji, aby powrócić do skoków na najwyższym poziomie - wierzymy w niego - powiedział trener norweskich skoczkow Alexander Stoeckl.

Redakcja poleca

Daniel Andre Tande wraca do reprezentacji Norwegii. Stoeckl podał skład drużyny

Reprezentacja mężczyzn to Anders Fannemel, Johann Forfang, Halvor Egner Granerud, Robert Johansson, Marius Lindvik, Thomas Aasen Markeng i Daniel-André Tande.

W skład kadry kobiet wchodzą Thea Minyan Bjoerseth, Eirin Kvandal, Maren Lundby, Silje Opseth i Anna Odine Stroem.

RadioZET.pl/PAP