Obserwuj w Google News

Daniel Andre Tande w sobotę zostanie wybudzony ze śpiączki

Maciej Walasek
1 min. czytania
26.03.2021 21:06
Zareaguj Reakcja

Daniel Andre Tande w sobotę będzie wybudzany ze stanu śpiączki farmakologicznej. Norweski skoczek przebywa w szpitalu uniwersyteckim w Lublanie.

Daniel Andre Tande
fot. PAP/EPA

Daniel Andre Tande w czasie czwartkowej serii próbnej przed konkursem w Planicy doznał poważnego upadku. Zaraz po wyjściu z progu stracił panowanie nad nartami i z dużej wysokości runął na bulę. Na zeskoku kilka razy koziołkował. Zawodnikiem natychmiast zajęły się służby medyczne, a po kilkudziesięciu minutach Norweg trafił do szpitala w Lublanie. Czwartkowa noc była spokojna, a sam stan skoczka określa się jako stabilny. Guri Ranum Ekas przyznał, że zawodnik ma przebite płuco i złamany obojczyk.

- Daniel Andre doznał złamania obojczyka i ma przebite płuco. Badania przeprowadzone przez zespół lekarzy różnych specjalizacji oraz tomografia nie stwierdziły poważniejszych urazów głowy i szyjnej części kręgosłupa  - wyjaśniła lekarz reprezentacji Guri Ranum Ekas.

Daniel Andre Tande w sobotę zostanie wybudzony ze śpiączki

Daniel-Andre Tande zaliczył koszmarny upadek w Planicy. Norweg spadł na bulę [WIDEO]

27-latek miał być wybudzany ze śpiączki farmakologicznej w piątek wieczorem, ale ostatecznie zdecydowano się przesunąć ten proces na sobotę.

Redakcja poleca

- Lekarze planowali stopniowe wybudzanie już w piątek wieczorem, lecz zdecydowali się przesunąć ten proces na sobotę przed południem - poinformował kierownik norweskiej reprezentacji Clas Brede Brathen.

Daniel Andre Tande - w jakim jest stanie, jak się czuje? [NOWE INFORMACJE]

RadioZET.pl/PAP