,

Centymetry nad zeskokiem. Piotr Żyła pokazał nagranie swojego lotu z Vikersund

13.03.2022 11:51

Piotr Żyła w swoim pierwszym skoku podczas sobotniego konkursu w Vikersund osiągnął 207.5 metra, choć od wylądowania na buli dzieliły go centymetry. Skoczek pokazał nagranie, które potwierdza to, jak nisko nad zeskokiem leciał przez niemal całą swoją próbę.

Centymetry nad zeskokiem. Piotr Żyła pokazał niezwykłe wideo z lotu w Vikersund
fot. screen/ Piotr Żyła Instagram

Piotr Żyła w sobotnim konkursie w Vikersund, podobnie jak w klasyfikacji całego MŚ w lotach zajął 15. miejsce. Nasz skoczek w pierwszym skoku poleciał 207.5 metrów, choć ta odległość mogła być znacznie krótsza.

Żyła, podobnie jak inni zawodnicy, długo leciał tuż nad zeskokiem skoczni w Vikersund. To nie przeszkodziło mu w przekroczeniu punktu K, który znajduje się na 200 metrze obiektu. „Nie ma to jak lecieć wysoko” – napisał na Instagramie Piotr Żyła, a Jakub Wolny zażartował: „Lądowanie 5x20 Piter”.

W niedzielę konkurs drużynowy. Są zmiany w składzie 

Żyła w drugim skoku poleciał 225 metrów, co pozwoliło mu dostać się do 2. dziesiątki konkursu. Najlepszy z Polaków - Jakub Wolny - zajął 11. miejsce, Kamil Stoch był 22., a  Paweł Wąsek 25. 

W niedzielę „Wiewiór” będzie jeszcze skakał w konkursie drużynowym. Do kadry dołączył Dawid Kubacki, który zastąpił Pawła Wąska. To oznacza, że w Vikersund wystąpi Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny i Dawid Kubacki. Zawody rozpoczną się o godz. 16:30.  

loader

RadioZET.pl/PAB