Obserwuj w Google News

Zaginął znany skoczek. Od miesiąca nie ma z nim kontaktu

1 min. czytania
04.11.2022 19:53
Zareaguj Reakcja

Antonin Hajek, jeden z najlepszych czeskich skoczków ostatnich lat, od miesiąca nie daje znaków życia. Rodzina zgłosiła zaginięcie. - Poszukiwania trwają – powiedziała dziennikowi "Blesk" rzeczniczka policji Adela Fialova.

Antonin Hajek
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Antonin Hajek to rekordzista Czech w długości lotu (236 m), dwukrotny olimpijczyk z Vancouver i Soczi oraz były trener rodzimych reprezentacji - zarówno męskiej, jak i kobiecej. Z tą ostatnią był na zimowych igrzyskach w Pekinie. Czynnym zawodnikiem był do 2015 roku, gdy w wieku zaledwie 28 lat postanowił zakończyć karierę.

W ostatnich okresie z Czech napływają niepokojące wieści. Tamtejsze media przekazały, że 35-latek od miesiąca nie daje znaków życia. 2 października rodzina zgłosiła zaginięcie, ale policja nie wpadła jeszcze na żaden trop. Hipotez jest kilka.

Redakcja poleca

Antonin Hajek jest poszukiwany

Spekuluje się, że Hajek mógł wyjechać do pracy w Malezji. Były skoczek miał też kłopoty w życiu rodzinnym. W 2019 roku poślubił fizjoterapeutkę czeskiej kadry Veronikę Pankovą, jednak wziął z nią rozwód i wdał się w romans z jedną ze swoich podopiecznych z drużyny narodowej kobiet. Nie wiadomo, czy miało to wpływ na zaginięcie.

RadioZET.pl/sport.pl