,

Andreas Wellinger kontuzjowany. Skoczek może zapomnieć o Pucharze Świata

Maciej Walasek
07.06.2019 13:30

Andreas Wellinger fatalnie zaczął letnie skakanie. Niemiecki zawodnik po jednym ze skoków upadł i zerwał przednie więzadło krzyżowe w prawym kolanie. Mistrz olimpijski z Pjongczangu jest już po operacji. Teraz czeka go długa rehabilitacja.

Andreas Wellinger
fot. CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Andreas Wellinger po upadku po jednym ze skoków poczuł silny ból w prawym kolanie. Po badaniach okazało się, że Niemiec zerwał więzadła krzyżowe. W związku z tym konieczna była operacja, która przeszła pomyślnie. Teraz skoczka czeka żmudny czas rehabilitacji. Mistrz olimpijski z normalnej skoczni z Pjongczangu opublikował na Instagramie post ze zdjęciem, w którym poinformował, że wróci najszybciej, jak będzie mógł.

Rehabilitacja po artroskopii kolana [Wywiad z ekspertem]

Ostatni zimowy sezon nie był udany dla młodego zawodnika, który tylko raz stanął na podium i uzyskał jedynie 371 punktów, co dało mu ostatecznie 18. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Zobacz także

W skokach narciarskich często dochodzi do zerwania więzadła u zawodników. W ostatnim czasie ten uraz mocno dał się we znaki Severinovi Freundowi, który po wyleczeniu kontuzji ma duże problemy z powrotem do dawnej formy. Przewiduje się, że rehabilitacja u 23-letniego Wellingera potrwa kilka miesięcy. Wobec tego nie wiadomo, czy Niemca zobaczymy w konkursach w sezonie 2019/20.

RadioZET.pl/sport.tvp.pl, Instagram/MW

Logo radiozet Dzieje się