Obserwuj w Google News

Zuzanna Górecka opuściła boisko na noszach. Co z sezonem reprezentacyjnym?

2 min. czytania
07.05.2023 18:38
Zareaguj Reakcja

Zuzanna Górecka z urazem kolana przedwcześnie zakończyła drugi finałowy mecz pomiędzy Developresem Bella Doliną Rzeszów a ŁKS-em Commercecon Łódź. Pod koniec spotkania reprezentantka Polski opuściła boisko na noszach.

Zuzanna Górecka
fot. Lukasz Kalinowski/East News

ŁKS Commercecon Łódź w wielkim finale walczy o mistrzostwo Polski z Developresem Bella Doliną Rzeszów. W pierwszym starciu górą były rzeszowianki. W drugim pojedynku na Podpromiu wydawało się, że siatkarki Stephane'a Antigi znów zwyciężą, ale przy prowadzeniu 2:0 nastąpiło przebudzenie "Łódzkich Wiewiór". Podopieczne Alessandro Chiappiniego doprowadziły do tie-breaka, w którym wygrały 15:12, doprowadzając do remisu 1:1 w całej rywalizacji o złoto. Niestety, końcówka piątej partii okazała się niezwykle pechowa dla Zuzanny Góreckiej.

Dramat i groźnie wyglądający uraz Zuzanny Góreckiej

Przy stanie 9:8 dla łodzianek przyjmującej ŁKS-u Commercecon Łódź i reprezentacji Polski "uciekło" kolano do boku, a ta zaraz po wykonanym ataku upadła na parkiet i natychmiast zalała się łzami. Górecka nie była w stanie samodzielnie opuścić boiska i została z niego zwieziona na noszach. Na razie nie wiadomo, jak poważny jest uraz. W związku z tym pod znakiem zapytania stanął jej występ w sezonie reprezentacyjnym. 23-latka została powołana przez Stefano Lavariniego do szerokiego składzie biało-czerwonych. Przypomnijmy, że pierwsze mecze kadry narodowej zaplanowano na przełomie maja i czerwca, kiedy wystartuje Liga Narodów. Polki w tureckiej Antalyi zmierzą się z Kanadą, Włochami, Serbią i Tajlandią.

Być może Górecka doznała urazu więzadła krzyżowego, ale wszystkiego dowiemy się po szczegółowych badaniach. Właśnie ta kontuzja kilka miesięcy temu wykluczyła z gry inną zawodniczkę ŁKS-u Klaudię Alagierską-Szczepaniak.

Po meczu oficjalny profil ŁKS-u Commercecon Łódź przekazał, że po powrocie z Rzeszowa Zuzanna Górecka przejdzie badania, po których okaże się, jak bardzo poważny jest uraz.

ŁKS walczy o swój trzeci mistrzowski tytuł, poprzednio triumfował w lidze w 1983 i 2019 roku. Siatkarki Developresu jeszcze nigdy nie stanęły na najwyższym stopniu podium. Trzecie spotkanie odbędzie się w Łodzi. Początek meczu zaplanowano w środę 10 maja o godzinie 17:30. Rywalizacja toczy się do trzech wygranych.

RadioZET.pl