,

ZAKSA - Jastrzębski Węgiel: transmisja TV finału LM. Gdzie obejrzeć mecz?

07.04.2023 10:45

ZAKSA Kędzierzyn Koźle po raz trzeci z rzędu, czy Jastrzębski Węgiel pierwszy raz w historii? Mistrz Polski spotka się w finale Ligi Mistrzów z drugą drużyną ostatniego sezonu Plusligi. Sprawdźcie, gdzie obejrzeć mecz ZAKS-y z Jastrzębskim Węglem.

ZAKSA - Jastrzębski Węgiel: transmisja finału Ligi Mistrzów. Gdzie go obejrzeć?
fot. MICHAL KLAG/REPORTER

ZAKSA - Jastrzębski Węgiel: transmisja TV finału Ligi Mistrzów

-Ostatni mecz tego sezonu Ligi Mistrzów będzie świętem polskiej siatkówki – mówił po półfinale Aleksander Śliwka, kapitan Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Po raz pierwszy w historii finału najważniejszych klubowych rozgrywek siatkarskich spotykają się w nim dwie drużyny z Plusligi. Do ZAKS-y Kędzierzyn Koźle, która dotarła do tego etapu po raz trzeci z rzędu, dołączyła druga drużyna ostatniego sezonu polskiej ligi, czyli Jastrzębski Węgiel.

Kędzierzynianie awansowali do półfinału po ciężkim dwumeczu z Itasem Trenino. Zadecydował o tym tzw. złoty set w ćwierćfinałowym rewanżu w Trydencie, który wygrali 15:9. Wcześniej przegrali 2:3, zaś w swojej hali zwyciężyli 3:2. W fazie grupowej polski zespół też rywalizował m.in. z Itasem. Przegrał dwa razy: 1:3 oraz 2:3, przez co zajął drugie miejsce i o awans do najlepszej ósemki musiał powalczyć w barażu. W nim pokonał inną polską ekipę, Aluron CMC Wartę Zawiercie.

ZAKSA - Jastrzębski Węgiel: zapowiedź meczu

ZAKSA w tegorocznym finale może zapewnić sobie trzeci triumf w Lidze Mistrzów z rzędu. Pod koniec maja 2022 r. siatkarze Grupy Azoty pokonali Itas Trentino 3:0 (25:22, 25:20, 32:30) w finale Ligi Mistrzów i obronili trofeum, które zdobyli też w 2021 roku.

Drużyna z Kędzierzyna-Koźla będzie też faworytem tegorocznego finału. W trwającym sezonie ZAKSA trzykrotnie mierzyła się z Jastrzębskim Węglem i trzykrotnie wygrywała: dwa razy w Pluslidze i raz w finale Pucharu Polski. Ostatni, rozgrywany w kwietniu mecz rundy rewanżowej zakończył się zwycięstwem ZAKSY 3:1, a wcześniejsze spotkania mistrzowie Polski wygrali 0:3 (finał PP) i 2:3 (mecz Plusligi).

Mecze Jastrzębskiego Węgla z ZAKSĄ w rozgrywkach krajowych były jednymi z najchętniej oglądalnych spotkań w całej Pluslidze, więc mecz LM z całą pewnością pobije wszelkie rekordy oglądalności. Rozgrywane w grudniu spotkanie ligowe oglądała wypełniona po brzegi hala, czyli 3112 kibiców, a podczas finału Pucharu Polski liczba widzów była 3-krotnie wyższa. W Tauron Arenie w Krakowie mecz dwóch najlepszych polskich drużyn obejrzało ponad 11 tys. osób.

ZAKSA - Jastrzębski Węgiel: na żywo. Transmisja TV i online meczu

Finał Ligi Mistrzów Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel odbędzie się 20 maja w Turynie w hali Pala Alpitour. Transmisję meczu pokaże Polsat Sport i Polsat Box Go.

loader

RadioZET.pl