Obserwuj w Google News

Koszmar siatkarza ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. "Zaczynam walkę"

2 min. czytania
31.10.2023 11:25
Zareaguj Reakcja

Wojciech Żaliński, który kilka tygodni temu doznał poważnej kontuzji jest już po operacji kolana. Przyjmujący Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle opublikował w mediach społecznościowych post, w którym ogłosił początek walki, aby nie musiał tego sezonu spisywać na straty.

Wojciech Żaliński
fot. Tomasz Kudala/REPORTER/East News

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle co prawda nie została mistrzem Polski w ubiegłym sezonie, wywalczając srebrny medal, zdobyła Ligę Mistrzów i krajowy puchar. W tegorocznej kampanii kibice kędzierzynian liczą, że zespół Tuomasa Sammelvuo tym razem sięgnie po potrójną koronę.

Niestety przed rozgrywkami z gry wypadł Wojciech Żaliński. 35-latek pełniący rolę zmiennika Aleksandra Śliwki i Bartosza Bednorza doznał poważnego urazu kolana. W ostatnim czasie przyjmujący przeszedł operację.

Wojciech Żaliński już po operacji

"To miał być post z okazji rozpoczęcia mojego 18. z rzędu sezonu w PlusLidze. Niestety, ale życie pisze swoje scenariusze i z siatkarza stałem się pacjentem. Dzisiaj dr Sebastian Żabierek przeprowadził operację mojego kolana, od jutra zaczynam walkę, żeby ten sezon się dla mnie nie skończył, zanim się zaczął" - czytamy na Instagramie.

W komentarzach posypały się życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. "Zdrówka Wojti!" - napisał Artur Szalpuk. "Zdrówka, wracaj szybko!" - dodał Paweł Zatorski. "Czekamy" - podkreślił Bednorz.

Po trzech dotychczasowych kolejkach Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zajmuje czwarte miejsce w tabeli PlusLigi. Do prowadzącego Jastrzębskiego Węgla tracą jeden punkt.

Źródło: Radio ZET/Instagram

Nie przegap