Obserwuj w Google News

Siatkarska legenda została skazana. Zawodnik odpowie za doping

2 min. czytania
11.10.2023 13:04
Zareaguj Reakcja

Władimir Nikołow został skazany za stosowanie dopingu. Legenda bułgarskiej siatkówki miała dopuścić się tego podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Sam zawodnik nie ukrywał zaskoczenia.

Władimir Nikołow
fot. AFP/EAST NEWS

Władimir Nikołow przez wiele lata był podstawowym graczem reprezentacji Bułgarii. Zwycięzca Ligi Mistrzów poprowadził kadrę narodową do brązowego medalu na mistrzostwach świata w Japonii w 2006 roku, a trzy lata później wywalczył z nią krążek tego samego koloru podczas mistrzostw Europy.

Po latach siatkarz został oskarżony o zażywanie zakazanych substancji w trakcie IO w Londynie w 2012 roku. 46-latek złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) w Lozannie. Jednak próbka B potwierdziła obecność metabolitu metylotestosteronu z grupy sterydów anabolicznych.

Władimir Nikołow skazany za doping

"Mogę powiedzieć, że jestem winny. Byłem obecny przy otwarciu próbki B i substancja rzeczywiście znalazła się w moim moczu" - cytuje słowa Nikołowa serwis btvsport.bg.

"Naprawdę nie mam pojęcia, jak to się stało. Jedyne suplementy, jakie brałem, to te, dostarczone przez naszego lekarza. Na moje nieszczęście opakowania z suplementami były przechowywane tylko przez miesiąc po igrzyskach, dlatego nie mam szans się obronić" - dodał.

Nikołow siatkarską karierę zakończył w 2018 roku w zespole Lewski Sofia. Przez trzy lata prowadził tę ekipę w roli trenera. W związku z wykryciem dopingu Bułgar musi zwrócić MKOl odznakę i olimpijski dyplom.

Nie przegap