Obserwuj w Google News

Wielki powrót do reprezentacji. To może być kandydat do złota

2 min. czytania
14.11.2023 12:57
Zareaguj Reakcja

Reprezentacja Brazylii w siatkówce może mieć niebawem nowego trenera. Bliski powrotu do Canarinhos jest legendarny Bernardo Rezende, który prowadził kadrę w latach 2001-2016.

Bernardo Rezende
fot. AFP/EAST NEWS

Brazylia szuka nowego trenera od momentu odejścia Renana Dal Zotto, który zrezygnował z pracy po turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Pod jego wodzą Canarinhos nie radzili sobie najlepiej. Przepustkę do przyszłorocznego turnieju wywalczyli dopiero w ostatnim meczu. Wcześniej - na IO w Tokio zajęli czwarte miejsce, co oznaczało dla Brazylii pierwsze od 2000 roku igrzyska bez medalu.

Bernardo Rezende może zostać trenerem Brazylii

Jak poinformował dziennikarz Bruno Voloch, mistrzowie olimpijscy z 2016 roku skontaktowali się z Bernardo Rezende i przekonali go do powrotu. Oficjalna informacja w tej sprawie ma pojawić się na początku 2024 roku.

Reprezentacja Brazylii pod wodzą Rezende odnosiła historyczne sukcesy i przez wielu uznawana jest za jedną z najlepszych drużyn w historii siatkówki. Kibice pamiętają ekipę z takimi gwiazdami jak Giba, Dante, Sergio i Murillo. W trakcie 15 lat pracy z Canarinhos Rezende sięgnął po trzy złote medale mistrzostw świata, dwa złote medale igrzysk olimpijskich, dwa Puchary Świata czy osiem tytułów Ligi Światowej.

Brazylia kandydatem do medalu IO w siatkówce 2024

Przyjście Rezende może być wielkim zastrzykiem motywacyjnym dla Canarinhos, którzy mimo ostatnich problemów, wciąż mają w składzie wielu topowych zawodników takich jak Lucas czy Lucarelli. Brazylia z pewnością będzie jednym z faworytów do zdobycia medalu, a nie można też wykluczyć, że włączy się do walki o złoto.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap