Słynny siatkarz zawieszony. Wszystko przez ankietę dotyczącą prezydenta

01.02.2023 19:08

Wallace de Souza został zawieszony przez władze klubu Sada Cruzeiro na czas nieokreślony. Atakujący reprezentacji Brazylii za pośrednictwem mediów społecznościowych zadał pytanie internautom, które zostało zinterpretowane jako poparcie przemocy wobec prezydenta Luiza Inacio Luli da Silvy.

Wallace de Souza
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Wallace de Souza opublikował na Instagramie ankietę, w której zadał pytanie kibicom "czy strzeliliby Luli w twarz z pistoletu kaliber 12". Warto zaznaczyć, że Luiz Inacio Lula da Silva w październiku zeszłego roku przegrał wybory prezydenckie z Jairą Bolsonaro, co spotkało się z ogromnym niezadowoleniem społecznym. Emocje sięgnęły zenitu w styczniu tego roku, gdy nowa głowa państwa objęła stanowisko.

Wówczas doszło do szturmu zwolenników kontrkandydata, którzy zaatakowali siedziby najwyższych ośrodków władzy. Brazylijska policja aresztowała 1800 osób popierających byłego prezydenta. Wszyscy zostali oskarżeni o "wandalizm, stosowanie przemocy i udział w aktach terrorystycznych".

Brazylijski siatkarz zawieszony. Wszystko przez jedno pytanie

Wracając do Wallace'a de Souzy. Mistrz olimpijski z IO w Rio de Janeiro szybko skasował wpis z sieci, nagrywając specjalne wideo, w którym przeprosił za swój post. Zawodnik zarzekał się, że nie nakłaniał do stosowania przemocy czy nienawiści.

35-latek został zawieszony przez klub Sada Cruzeiro. Zespół opublikował oświadczenie, informując o karze na czas nieokreślony.

"Sada Cruzeiro głęboko żałuje publikacji naszego sportowca Wallace'a i jej treści. Żyjemy w delikatnym momencie, w którym musimy być bardzo ostrożni z naszymi manifestacjami" - napisano.

Wpis na Twitterze zamieściła także Ana Moser. Minister sportu napisała, że "Wallace jest nie tylko sportowcem, ale przede wszystkim obywatelem Brazylii i musi przestrzegać naszych praw i instytucji".

RadioZET.pl