Obserwuj w Google News

Chce opuścić Polskę i grać w Rosji. Słynny siatkarz kuszony pieniędzmi

1 min. czytania
08.04.2023 12:02
Zareaguj Reakcja

Jak donosi włoski serwis ivolleymagazine.it, Uros Kovacević zamierza opuścić Aluron CMC Wartę Zawiercie i przejść do rosyjskiego klubu Uralu Ufa. Serbski przyjmujący jest kuszony ogromnymi zarobkami. O zaskakującej informacji donoszą także polskie i rosyjskie media.

Uros Kovacevic
fot. Piotr Matusewicz/East News

Uros Kovacević trafił do Alurony CMC Warty Zawiercie w 2021 roku, przechodząc z chińskiego Beijing BAIC Motor. Chociaż umowa Serba z polskim zespołem obowiązuje do 2024 roku być może siatkarz zmieni klubowe barwy po zakończeniu tegorocznych rozgrywek. Według polskich i rosyjskich mediów 29-latek ma poważnie rozważać ofertę z Uralu Ufa.

Zdaniem serwisu Interia przyjmujący, który w PlusLidze zarabia około 250-300 tysięcy euro za rok gry jest kuszony o wiele wyższymi zarobkami. Jednocześnie rosyjska drużyna w ramach przedwczesnego transferu w ramach rekompensaty ma przelać należną kwotę dla ekipy z Zawiercia.

Uros Kovacević może trafić do ligi rosyjskiej

Potencjalny transfer Kovacevicia do Rosji budzi duże zaskoczenie, zwłaszcza że tamtejszy sport jest w zdecydowanej większości wykluczony z międzynarodowych rozgrywek z uwagi na rosyjską inwazję na Ukrainę. Być może serbski zawodnik liczy na to, że siatkówka dołączy do takich dyscyplin jak taekwondo, czy tenis stołowy, których federacje dopuściły Rosjan i Białorusinów do rywalizacji.

Redakcja poleca

Mimo wszystko Kovacević jak na razie musi skupić się na play-offach. W ćwierćfinale Aluron CMC Warta Zawiercie trafił na Indykpol AZS Olsztyn, z którym dwukrotnie wygrał 3:0. Tym samym podopiecznym Michała Winiarskiego brakuje jednego zwycięstwa do awansu do półfinału.

RadioZET.pl