16 członków jednej drużyny zginęło w Turcji. Wśród zabitych jest 14-latka

10.02.2023 13:43

W wyniku trzęsienia ziemi w Turcji zginęło 16 członków szkolnych drużyn - chłopców oraz dziewczynek - Famagusta Turkish Maarif College. Najmłodsza ofiara śmiertelna miała 14 lat.

Famagusta Maarif College Team
fot. Twitter/screen

Zespoły Famagusta Turkish Maarif College dziewcząt i chłopców miały wziąć udział w turnieju szkolnym w mieście Adiyaman w północno-wschodniej Turcji. W sumie w ekipie znalazło się 39 członków, w tym rodziców i trenerów. W piątek poinformowano o śmierci 16 osób.

Ciała zabitych odnaleziono w zawalonym 7-piętrowym hotelu Isias. Lokalne media przekazały, że najmłodsza ofiara śmiertelna miała 14 lat.

Trzęsienie ziemi w Turcji: Tragedia drużyny z Famagusty

"Z głębokim smutkiem przyjęliśmy informację, że 16 osób z Drużyny Siatkówki Cypru Północnego, które zostały odnalezione w zawalonym hotelu w Adiyaman, straciło życie w wyniku trzęsienia ziemi, które miało miejsce w naszym kraju" - napisano w komunikacie Tureckiej Federacji Siatkówki.

Trzęsienie ziemi w Turcji i w Syrii nawiedziło ten region w poniedziałek. Według ostatniego bilansu zginęło co najmniej 21 tys. osób. 19 z nich było obywatelami Cypru.

RadioZET.pl/TVF/BBC