Tragiczne wieści z Turcji. Zginęło siatkarskie małżeństwo

07.02.2023 16:03

Po olbrzymim trzęsieniu ziemi w Turcji z tego kraju napływają kolejne tragiczne wieści. Jak przekazały tamtejsze media pod gruzami znaleziono ciała dwóch siatkarzy: Betula Cobana Cakiry i Bedrettina Cakira. Para była małżeństwem.

nie żyje siatkarskie małżeństwo
fot. Voleybolun Sesi/Twitter screen

Trzęsienie ziemi, które w nocy z niedzieli na poniedziałek nawiedziło Turcję zbiera śmiertelne żniwa. Jak poinformowała we wtorek rano oficjalna turecka organizacja humanitarna AFAD odnotowano śmierć 4365 osób, a 15 834 zostało rannych.

W sieci pojawiło się wiele nagrań przedstawiających moment zawalenia się budynków. Mimo akcji ratunkowej, do której dołączyły polskie służby nie wszystkich udaje się uratować. W ostatnim czasie tureckie media przekazały kolejne tragiczne wieści. Spod gruzów w miejscowości Kahramanmaras wyciągnięto ciała Betuli Coban Cakir oraz jej męża Bedrettina. Para była siatkarzami, gdzie 27-latka miała za sobą występy w pierwszej lidze tureckiej, a jej mąż w przeszłości grał w m.in. sławnym Halkbanku Ankara.

Trzęsienie ziemi w Turcji: Nie żyje siatkarskie małżeństwo

"Straciliśmy siatkarską parę Betul Coban Cakir i Bedrettina Cakira. Niech Bóg zlituje się nad tą parą. Składamy wyrazy współczucia" - napisał profil Voleybolun Sesi na Twitterze.

W poniedziałek odwołano także zaplanowane na środę spotkanie w ramach Ligi Mistrzyń ŁKS-u Commercecon Łódź z Fenerbahce Stambuł.

RadioZET.pl