Reprezentant Turcji zginął w trzęsieniu ziemi. Rośnie liczba ofiar

09.02.2023 14:23

Murat Cilogullari, 19-letni siatkarz Malatya BBSK i młodzieżowej reprezentacji Turcji, zginął pod gruzami jednego z budynków zawalonych w trakcie poniedziałkowego trzęsienia ziemi. To kolejna śmiertelna ofiara kataklizmu.

Murat Cilogullari
fot. Twitter

Trzęsienie ziemi w Turcji i w Syrii o magnitudzie 7,7 stopni nawiedziło te regiony w poniedziałek. Po czterech dniach liczba ofiar śmiertelnych wzrosła już do ponad 17 tysięcy. Pod gruzami mogą znajdować się kolejne ciała.

Wśród zabitych lub w gronie uznanych za zaginionych są przedstawiciele sportu. Christian Atsu, były piłkarz Chelsea, wciąż jest poszukiwany, choć wcześniej pojawiały się doniesienia o jego odnalezieniu. Zginęło siatkarskie małżeństwo. Straty poniósł też drugoligowy klub Malatya BBSK.

Trzęsienie ziemi w Turcji. Nie żyje 19-letni siatkarz

W jednym z zawalonych budynków mieszkało sześciu członków tej drużyny. Trzech udało się wydobyć, los jednego nadal nie jest znany, natomiast dwóch ostatnich niestety zginęło. W środę poinformowano o śmierci Mehmeta Cana Agirbasa, a w czwartek jego tragiczny los podzielił 19-letni Murat Cilogullari. Wiadomość o jego śmierci potwierdziła Turecka Federacja Siatkówki.

Cilogullari urodził się 9 marca 2003. Mierzył 190 cm. Występował na pozycji przyjmującego.

RadioZET.pl/Twitter