Trzęsienie ziemi w Turcji: Zapadła decyzja ws. meczu ŁKS-u Commercecon Łódź

06.02.2023 18:27

W związku z trzęsieniem ziemi w Turcji  wyjazdowy mecz ŁKS Commercecon z Fenerbahce Opet Stambuł rozgrywany w ramach Ligi Mistrzyń został odwołany - przekazał łódzki klub w poniedziałkowym komunikacie. "Spotkanie zaplanowane na środę 8 lutego odbędzie się w innym terminie" - napisano w oświadczeniu.

siatkarki ŁKS Commercecon Łódź
fot. PAP

W poniedziałek południowo-wschodnią część Turcji i północną Syrię nawiedziło ogromne trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8. Jak na razie doniesienia mówią o ponad 2 tys. ofiarach śmiertelnych. Trwa akcja ratunkowo-poszukiwawcza. Kilka godzin po zdarzeniu media już obiegły tragiczne wieści, gdzie poinformowano o śmierci 28-letniego piłkarza.

>>> Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Wstrząsy wtórne, liczba ofiar dramatycznie rośnie <<<

Na środę w ramach Ligi Mistrzyń zaplanowano mecz ŁKS-u Commercecon Łódź z Fenerbahce Opet Stambuł. Jak przekazano w poniedziałek spotkanie nie dojdzie do skutku, a pojedynek odbędzie się w innym terminie.

loader

Trzęsienie ziemi w Turcji: Mecz ŁKS-u przełożony

"W związku z trzęsieniem ziemi, które miało miejsce w dniu dzisiejszym w Turcji, mecze międzynarodowe zostały odwołane. W najbliższym czasie oba kluby w porozumieniu z Europejską Federacją Siatkówki będą pracować nad ustaleniem nowego terminu. Pozostajemy myślami z naszymi siatkarskimi przyjaciółmi z Turcji" napisano w komunikacie ŁKS-u Commercecon.

Liderki TAURON Ligi z Fenerbahce zagrają w ostatniej kolejce grupy D. Niezależnie od wyniku tego spotkania łodzianki zagrają w kolejnej rundzie Ligi Mistrzyń. W pierwszym meczu siatkarki ŁKS-u pokonały turecką drużynę 3:1. Przed ostatnią serią spotkań grupowych w swojej grupie zajmują trzecią pozycję, zespół Fenerbahce jest drugi.

RadioZET.pl