Klub zdziesiątkowany. Spod gruzów wydobyto ciała trzech kolejnych graczy

Krzysztof Sobczak
10.02.2023 08:48

Pięciu siatkarzy drugoligowego tureckiego klubu Malatya BBSK zginęło w trzęsieniu ziemi, które w poniedziałek nawiedziło ten kraj. Wcześniej informowano o dwóch zabitych zawodnikach.

Resul Gun i Gorkem Can Gunduz
fot. Twitter/screen

Trzęsienie ziemi w Turcji i w Syrii zbiera tragiczne żniwo. W wyniku kataklizmu o magnitudzie 7,8 stopnia i wielu wstrząsów wtórnych, niektórych też przekraczających 7 stopni, zginęło już ponad 20 tys. osób. Wśród zabitych są też sportowcy.

Jednym z najbardziej dotkniętych tragedią klubów jest Malatya BBSK. Drugoligowiec w ciągu trzech dni poinformował o śmierci czterech swoich zawodników. Najpierw odnaleziono ciało Mehmeta Cana Agirbasa, później 19-letniego młodzieżowego reprezentanta Turcji Murata Cilogullariego, a następnie dołączyło d nich dwóch kolejnych graczy.

Nie żyje dwóch kolejnych siatkarzy

"Z głębokim smutkiem dowiedzieliśmy się, że gracze Malatyi BBSK Resul Gun, Gorkem Can Gunduz i Tunahan Yildiz zginęli w katastrofie trzęsienia ziemi, która miała miejsce w naszym kraju" - napisano w komunikacie Tureckiej Federacji Siatkarskiej.

Wcześniej tureckie media informowały, że pod gruzami zawalonych budynków znalazło się sześciu zawodników, ale trzech z nich udało się uratować. Te doniesienia nie okazały się prawdziwe.

RadioZET.pl/TVF Twitter