Obserwuj w Google News

Cała drużyna pod gruzami. Hotel zawalił się wskutek trzęsienia ziemi

Krzysztof Sobczak
1 min. czytania
07.02.2023 17:34
Zareaguj Reakcja

Kolejne dramatyczne doniesienia z Turcji. W wyniku trzęsienia ziemi zawalił się hotel, w którym mieszkało 14 zawodniczek siatkarskiej drużyny Hatay Women. Uznaje się je za zaginione.

Hatay Women Volleyball
fot. Facebook

Trzęsienie ziemi w Turcji i w Syrii o magnitudzie 7,8 wystąpiło w poniedziałek nad ranem, a następnie przez niemal całą dobę na tym obszarze odnotowywano wstrząsy wtórne. Niektóre z nich też przekraczało magnitudę 7. Prezydent Recep Tayyip Erdogan ogłosił tygodniową żałobę narodową. Na miejscu jest też polska grupa ratowników, która we wtorek uratowała pierwszą osobę.

Skutki są opłakane. Ponad pięć tysięcy osób zginęło, kilkadziesiąt tysięcy jest rannych, a ponad pięć tysięcy budynków uległo całkowitemu zniszczeniu. Pod gruzami zginęło m.in. siatkarskie małżeństwo. Dramatyczne doniesienia docierają też z prowincji Hatay. Tam poszukiwana jest cała drużyna!

Redakcja poleca

Siatkarki z Hatay pod gruzami

O dramacie siatkarskiego zespołu kobiet z Hatay poinformował zawodnik Alanya Belediyespor, Eneshan Can. Według jego relacji drużyna przyjechała do Gaziantep na jeden z turniejów. Zakwaterowano ją w hotelu w pobliżu hali sportowej Antakia. W wyniku trzęsienia ziemi budynek zawalił się, a 14 siatkarek uznaje się za zaginione.

Według niepotwierdzonych informacji w tym samym hotelu stacjonowały dwie ekipy z Cypru. One też uważa się za zaginione.

RadioZET.pl/expatguideturkey.com/sot.com.al