,

Trener reprezentacji Polski stracił pracę! "Nie było pełnej zgody"

25.05.2023 14:08

Trener reprezentacji Polski siatkarek Włoch Stefano Lavarini stracił pracę w klubie Igor Volley Novara. - Po szczerej i spokojnej dyskusji zdaliśmy sobie sprawę, że w niektórych sytuacjach nie ma pełnej zgody. Dlatego wspólnie oceniliśmy, że najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich będzie zakończenie współpracy - poinformował prezes zespołu Enrico Marchioni.

Stefano Lavarini
fot. PAP/Piotr Polak

Trener reprezentacji Polski siatkarek Stefano Lavarini stracił posadę w występującym we włoskiej ekstraklasie klubie Igor Volley Novara. Kontrakt z Włochem został rozwiązany za porozumieniem stron. Szkoleniowiec miał prowadzić zespół do końca przyszłego sezonu.

Lavarini objął stanowisko trenera Igor Volley w 2020 roku. W pierwszym sezonie pracy wywalczył z drużyną srebrny medal mistrzostw Włoch, a w dwóch ostatnich latach siatkarki z Novary odpadały w półfinale.

Stefano Lavarini zwolniony z klubu

- W ostatnich miesiącach rozpoczęliśmy głęboką przebudowę, nowy cykl sportowy, który poskutkował znaczącymi zmianami w składzie zespołu. Po szczerej i spokojnej dyskusji zdaliśmy sobie sprawę, że w niektórych sytuacjach nie ma pełnej zgody. Dlatego wspólnie oceniliśmy, że najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich będzie zakończenie współpracy. Krótko mówiąc, nie jest to decyzja związana z przebytą drogą, ale tą, która czeka nas od tego momentu - powiedział prezes klubu Enrico Marchioni.

- W imieniu klubu jeszcze raz dziękuję Stefano za zaangażowanie, które każdego dnia wkładał w drużynę i za te trzy lata, które razem przeżyliśmy - dodał.

Od 2022 roku Lavarini jest trenerem reprezentacji Polski, z którą zajął ósme miejsce podczas zeszłorocznych mistrzostw świata.

loader

RadioZET.pl/PAP

Logo radiozet Dzieje się